• Пт. Чер 21st, 2024

Арестович назвав головну умову для контрнаступу ЗСУ

Джерело: 24-й телеканал

Українська армія має виснажити росіян, перш ніж розпочати контрнаступ. Про це в ефірі «Радіо Чикаго» заявив радник глави Офісу президента України Олексій Арестович.

«У нас все триває планово. Справа в тому, що коли американська армія зіткнулася з іракською армією, ослабленою санкціями, навіть американській армії знадобилося 22 дні, щоб дійти до Багдада. І там були складні епізоди, взяття мостів, попадання в засідку та інше. Це була непорівнянна різниця у поколіннях. А українська армія та армія російська – це різниця в стать покоління», - сказав він.

За його словами, російська армія зараз користується старою технікою, тому що ЗСУ нову вже вибили. Ситуація в українській армії протилежна: в Україну приходить нове озброєння завдяки поставкам із Заходу.

«Головною умовою контрнаступу є припинення здатності супротивника наступати. В іншому випадку немає жодного сенсу наступати, оскільки ми нарвемося на зустрічні контрудари, і всі сили, які ми накопичили, витрачаються на зустрічні бої», - зазначив Арестович.

На його думку, зараз українська армія має виснажити супротивника, чим вони успішно й займаються.

«Нам треба їх виснажити. І ми це робимо, ведучи маневрену оборону на тих ділянках, де вони намагаються наступати, куди стягнуто 60% Росії від Ізюму до Бахмуту та до кордону Луганської та Донецької областей. Трикутник. Там зараз 60% тих 130-150 тисяч російських військ, які, в принципі, тут воюють. Так ось, російська армія вийшла на плато тижнів три тому, і це плато початок кривиться, а ми, навпаки, почали набирати можливості. Ось коли ці два графіки зійдуться, ми перейдемо до наступу», - констатував він.

Нагадаємо, що раніше Арестович пригрозив Росії "спеціальною операцією" після її поразки в Україні.