• Пт. Чер 21st, 2024
АрестовичДжерело: Vesti.ua

 "У нас є два рішення. Перше: на переговорах, які зараз успішно проходять, може бути все вирішено в найкоротші терміни, 1-2 тижні. Тобто це з повним виведенням російських військ. Хоча, думаю, цим не обмежиться.

Другий варіант: Росія підкупить резерви, зрозуміє, що їм не вдасться з нами домовитися. І тоді буде ще одна спроба наступу на Україну. Тоді нам знадобиться ще тиждень, щоб їх перемолоти. І тоді все, у них не залишиться вже ніяких резервів. Якщо буде другий варіант, то це все може зайняти ще місяць — до середини квітня».

Вгадаєте автора цих слів? Звичайно ж, Олексій Арестович. Що не кажи, а радник глави офісу президента був шалено популярний в перший місяць війни. Всі тільки й чекали нових коментарів Арестовича, який, як стверджувалося, мав дар «заспокоювати» публіку. Особливо завзяті журналісти приписували йому ще й лаври "пророка", проте зараз про це навіть згадувати смішно. У футбольному світі є традиція: якщо легендарний бразилець Пеле робить прогноз на те чи інше змагання, то все пройде з точністю до навпаки. Ось у Арестовича те ж саме – тільки по темі конфлікту в Україні.

Насправді, все просто так вдало для офісу президента збігалося: в перші тижні, місяці Арестовичу крупно щастило: тоді люди хотіли надії. Він їм її давав. Його колега Михайло Подоляк, який грав роль "злого копа", і то був куди чесніше. Арестович же просто користувався авансами, виданими йому "публікою", - не як політик, а як шоумен.

Арестовичу все ж судилося стати героєм - тільки героєм інтернет-мемів про»через два-три тижні". Такий собі символ нездійснених очікувань України. Згадана вище цитата датується початком березня. Місяць потому, під час відомих подій в Маріуполі в розмові з російською Meduza він також сказав, що активна фаза завершиться через два-три тижні. Тепер же в Інтернеті гуляє фото, на якому він разом з Марком Фейгіним, сильно постарілі, але все ще очікують ці «два-три тижні». За версією мемоделов, два-три тижні так затягнуться, що Арестович постаріє, а Фейгін і зовсім помре.

Також фраза Арестовича стала універсальною відповіддю для тих, хто чогось дуже довго чекає. Наприклад, так одружений чоловік міг би виправдовуватися перед коханкою, чому не йде з сім'ї.

Все це, звичайно ж, дуже смішно, і, якби Арестович був блогером або стендап-коміком, ціни б йому не було. Але в тому і біда, що він політик, який зіграв на почуттях своїх співгромадян і фактично обдурив їх (два-три тижні вже давно пройшли), а пізніше приєднався до тролінгу самого себе – так само веселіше! Тільки невесело було маріупольчанам Цієї весни, коли нам потрібно було вести реальні переговори, а не ходити на стріми до Фейгіна.

Знаю особисто одну дівчину, яка «без розуму від Арестовича». Мовляв, він розумний, симпатичний і взагалі того. Ця подруга з березня перебуває в Чехії в статусі біженки і повертатися не збирається. І їй, дурниці, невтямки, що вона надовго, можливо, на роки втратила Батьківщину не в останню чергу через «краш» Арестовича.

Але не жартами єдиними: в інтерв'ю радника глави ОП нерідко просять по-серйозному відповісти, чому він продовжує робити сумнівні прогнози, якщо так часто в них помиляється. Навіть "друг" Фейгін запитав, і ось що улюбленець публіки відповів: «я бездоганний в прогнозах, але є один фактор, який часто змушує мене помилятися. Моторошний ідіотизм російського політичного керівництва і командування. Я щоразу думаю про них як про людей середнього розуму хоча б, але вони весь час роблять такі дії... мені спочатку навіть в голову не приходило, що так по-дурному можна робити».

Проблема в тому, що військове і політичне ведення війни має на увазі непередбачуваність. Політика Черчілля була непередбачуваною, і цим він врятував Великобританію. Але він, принаймні, не лукавив перед публікою. Він умів повідомити сумні новини і при цьому підбадьорити слухачів, а в перший рік війни поганих новин було багато. Вже перший його виступ перед Палатою громад увійшов в історію. "Мені нічого вам запропонувати, крім крові, важкої праці, сліз і поту», — заявив прем'єр-міністр перед скептично налаштованою аудиторією.

Арестович занадто нудотний для "крові, сліз, і поту". Таке в Інтернеті не сподобається. А тепер уявіть, скільки б протримався Черчілль, якби всі невдачі списував як "моторошний ідіотизм" ворогів.

А викладати скріни погроз, які надходили йому від дружин членів «Азова», заблокованих в «Азовсталі» - це як назвати, не ідіотизм? Якщо врахувати, що той же Зеленський називав азовців героями. До дружин героя у соратника Зеленського ставлення було вже іншим. Права рука не знає, що робить ліва?

З останнього, фейгінського: Арестович розповів про швидке звільнення непідконтрольного Херсона. Враховуючи суперсилу радника глави ОП на нездійсненні прогнози, ми б порекомендували офісу президента взагалі заборонити Арестовичу давати» пророцтва " щодо таких важливих для українського суспільства тим. За його словами, «ми не дамо їм провести референдум в Херсоні». Є пропозиція відправити туди Олексія Миколайовича в якості парламентера…