• Сб. Жов 1st, 2022

Варшава розробляє для ЄС концепцію припинення видачі віз росіянам

18:08 Сер 14, 2022

Польща займається розробкою для Європейського Союзу концепції припинення видачі віз громадянам Росії. Про це розповів заступник Міністра закордонних справ Польщі Перт Вавжик в інтерв'ю агентству РАР.

За його словами, Варшава виступає за розширення санкцій ЄС, зокрема, в питанні призупинення договору про полегшення візового режиму для громадян РФ.

При цьому Вавжик зазначив, що з цим погоджуються не всі країни Євросоюзу. Він уточнив, що проти цього виступають великі держави-члени ЄС, в тому числі Німеччина, Франція і Нідерланди.

«У зв'язку з тим, що неможливо зломити опір цих держав, щоб призупинити угоду про полегшення візового режиму для громадян РФ, Польська республіка працює над новим рішенням», - констатував заступник голови МЗС.

Він додав, що польська дипломатія вже кілька тижнів веде переговори з цього питання з деякими державами, і зазначив, що аналогічний погляд на питання віз для росіян мають Литва, Латвія та Естонія, А також Чехія і Словаччина.

"У найближчі тижні ми можемо очікувати рішення з цього питання", - вказав Вавжик.

Заступник міністра нагадав, що Польща вже кілька місяців не видає туристичні візи громадянам РФ. В даний час візи отримують тільки росіяни, які по роботі повинні перетнути польсько-російський кордон, в тому числі водії вантажівок, дипломати, а також особи, які мають карту поляка і члени сімей громадян Польщі та інших держав ЄС.

Нагадаємо, що влада Естонії прийняла рішення, згідно з яким громадянам РФ, які мають шенгенську візу, видану в цій республіці, буде закритий в'їзд в країну.

Згодом у Латвії підтримали ідею заборони видачі віз росіянам.