• Сб. Кві 1st, 2023

В Україні повністю вакциновано менше 1% населення!

За минулу добу в Україні проти COVID-19 було щеплено 55 573 особи. З них вакциновано першою дозою – 36 498 людей, завершили вакцинацію (отримали дві дози) –  19 075 осіб.

Усього з початку кампанії з вакцинації проведено 1 545 019 щеплень. Вакциновано – 1 364 568 осіб, з них отримали першу дозу – 1 364 566 людей, завершили вакцинацію (отримали дві дози) – 180 453 особи (із них 2 людини отримали першу дозу за кордоном).

Вакцинація проти COVID-19 в Україні розпочалася 24 лютого 2021 року. Вона відбуватиметься в п’ять етапів. Наразі вакцинують медиків, працівників закладів охорони здоров’я, учасників Операції об'єднаних сил на Сході України, соціальних працівників, а також людей віком понад 65 років. Крім того, триває імунізація маломобільних груп та освітян, які залучені у підготовку до ЗНО, розпочали щеплення в ДСНС та Державній прикордонній службі України. Усі щеплення є добровільними й безоплатними. Про це йдеться у повідомленні на офіційному ресурсі про вакцинацію від коронавірусу.

Якщо вірити даним Держстату, то в Україні проживає 41,5 млн чоловік. У відсотковому значенні, обидві дози вакцини отримало 0,43% населення України. Першу дозу отримало 3,29% населення.

У новинах нам часто розповідають яка кількість населення про вакцинована, і цифра у декілька тисяч, не перший погляд, виглядає досить солідно. Але, у загальному значенні для усієї країни, - це мізер.

Міністри один за одним розповідають що порівнювати з Європейськими країнами не варто, у них набагато менша кількість населення, про це заявляв колишній міністр Степанов, відповідаючи на питання народних депутатів у ВР. Також, низька кількість вакцинованих обґрунтовувалася маленькою кількістю присутніх в Україні доз вакцини.

Чи є це провалом колишнього міністра охорони здоров’я, на цю тему існує багато дискусій.

Давайте порівняємо кількість вакцинованих у країнах Європи. У 27 країнах-членах Європейського Союзу проживає близько 450 мільйонів осіб. Голова Європейської Комісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen) повідомила, що в Євросоюзі зроблено вже 150 мільйонів щеплень від корона вірусу, а це більше 30% населення. Показники по відсотку населення у кожній країні будуть різними.

Як в Європі, так і в Україні, певна частина населення не довіряє вакцинам, саме через це присутні низькі темпи вакцинації. За останні роки була розповсюджена велика кількість повідомлень у мережі Інтернет про побічні реакції у дітей після введення різноманітних вакцин. Серед зафіксованих, найгіршими вважаються вади розвитку, що почалися після введення вакцини. Звичайно, що МОЗ не буде фіксувати такі повідомлення та акцентувати на них увагу, адже це спричинить певну паніку та масові відмови від вакцинації.

Випадки з побічними реакціями, у співвідношенні з загальною кількістю вакцинованих є незначними, але страх зробити дитину інвалідом більший за факти. Така недовіра серед населення до вакцин зростала роками, тому не дивно що зараз, новим вакцинам не довіряє певна кількість населення, що і спричиняє низький рівень вакцинації, на рівні з погано організованою поставкою вакцин в Україну.