• Пт. Сер 19th, 2022

Українцям у Сербії дали рекомендації щодо загострення ситуації з Косово

Українських громадян закликають не відвідувати південні регіони Сербії та уникати місця скупчення людей. Відповідну інформацію оприлюднено на сайті посольства України в Сербії.

«Рекомендуємо громадянам України утримуватися від відвідування південних районів Сербії та уникати місць масового скупчення людей», - йдеться у повідомленні.

Водночас у посольстві зазначили, що у разі потрапляння у надзвичайну ситуацію громадянам України необхідно дзвонити на гарячу лінію: +381-63-111-31-85.

У свою чергу, речник МЗС України Олег Ніколенко додав, що у разі потрапляння в надзвичайну ситуацію можна також звертатися на «гарячу лінію» міністерства за телефоном: +380442381588.

«У разі подальшого загострення безпекової ситуації та блокування доріг на півдні Сербії рекомендуємо українцям використовувати пункти пропуску на кордоні з Республікою Північна Македонія», - написав Ніколенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Пояснимо, що напередодні в північній частині Косовська-Митровиці в неділю зазвучали сирени повітряної тривоги, на півночі Косова серби почали будувати барикади на перевірених за останні роки вузьких ділянках доріг у місці Рударі, на трасі Пріштіна-Лепосавич та неподалік міста Звеч.

Нагадаємо, що напередодні президент Сербії Олександр Вучич заявив, що армія Косова планує напасти на країну опівночі.

Згодом прем'єр-міністр частково визнаного Косово Альбін Курті звинуватив президента Сербії Олександра Вучича та офіційний Белград у напруженості на півночі краю.