• Пт. Сер 19th, 2022

Українські військові ставлять під загрозу громадянське населення, розміщуючи сили у житлових районах - Amnesty International

10:08 Сер 4, 2022
Джерело: avdet.org

Україна помічена в порушенні законів ведення війни, розміщуючи бойову техніку і озброєння в школах і лікарнях, що ставить під загрозу життя мирних жителів. Про це йдеться в оприлюдненій доповіді правозахисної організації Amnesty International.

"Ми задокументували, що ЗСУ ставили мирне населення в ризиковане становище і порушували закони війни під час дій в місцях скупчення людей», - заявила генеральний секретар Amnesty International Агнес Калламар.

У доповіді акцентується увага на тому, що правозахисники зафіксували випадки нанесення ударів ВСУ з житлових будівель і розміщення ними озброєння на території об'єктів цивільної інфраструктури в 19 містах і населених пунктах України, у тому числі на Донбасі, Харківській і Миколаївській областях.

При цьому, як зазначено у звіті, українське військове командування не здійснювало евакуацію населення з сусідніх будівель з метою мінімізувати втрати від можливого удару у відповідь з боку ЗС РФ.

Разом з тим фахівці Amnesty International, зокрема, прийшли до висновку, що в 22 з 29 відвіданих ними шкіл в південно-східних областях України розміщувався або особовий склад ЗСУ, або українська військова техніка і озброєння. Підкреслюється, що, наприклад, в Одесі українські військовослужбовці розміщували бронетехніку прямо в густонаселених житлових кварталах, а в Бахмуті використовували будівлю університету в якості військової бази.

В Amnesty International додали, що зв'язалася зі своїми висновками з Міністерством оборони України, але відповіді поки не послідувало.

Нагадаємо, що майже кожен четвертий український чоловік повідомив, що піддавався фізичному насильству на вулиці в дорослому віці. Такі результати показало Всеукраїнське соціологічне опитування» місце і досвід насильства в соціалізації чоловіків", яке провела Amnesty International у квітні-травні 2021 року.