• Нд. Жов 1st, 2023

Зеленський висловив готовність прийняти в Україні Сі Цзіньпіна

08:03 Бер 29, 2023
Джерело: Reuters

Керівництво України хотіло б організувати зустріч Президента Володимира Зеленського з Головою КНР Сі Цзіньпіном. Про це український лідер сказав в інтерв'ю Associated Press.

"Ми готові побачити його тут. Я хочу з ним поговорити. Я контактував з ним до повномасштабної війни. Але за весь цей рік не один рік", - сказав Зеленський.

Він також припустив, що заява президента Росії Володимира Путіна про рішення розмістити сховище тактичної ядерної зброї в Білорусі пов'язана з результатами візиту Сі Цзіньпіна до Москви. На його думку, він не дав російському керівництву очікуваних гарантій.

"Що це означає? Це означає, що візит не пішов на користь Росії", - сказав Зеленський.

Нагадаємо: Віце-прем'єр-міністр, міністр з питань реінтеграції окупованих територій України Ірина Верещук в інтерв'ю італійській газеті Corriere della Sera заявила, що Київ чекає підтвердження розмови Сі Цзіньпіна і Зеленського.

Згодом радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк розповів про складнощі в організації розмови Зеленського і Сі Цзіньпіна.

Днями стало відомо, що Володимир Зеленський заявив, що надіслав дипломатичними каналами сигнал про бажання провести розмову зі своїм колегою з Китаю Сі Цзіньпіном.