• Пт. Бер 29th, 2024

Завершення Олімпійських ігор. Результати

У Токіо в неділю, 8 серпня, завершилися Олімпійські ігри. Після яскравої церемонії о 22:07 за місцевим часом президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах (Thomas Bach) оголосив ігри закритими. Це були "ігри надії, солідарності та миру", наголосив він.

"У ці важкі часи ви даруєте світу найдорожчий подарунок - надію. Вперше з початку пандемії увесь світ зібрався разом", - сказав Бах у заключній промові. Згодом загасили олімпійський вогонь.

Олімпійський прапор передали мерці Парижа Анн Ідальго, оскільки наступні Олімпійські ігри відбудуться у 2024 році у французькій столиці.

Україна посіла в неофіційному медальному заліку Олімпіади 44 місце. На рахунку українських спортсменів 19 медалей: одна золота, 6 срібних і 12 бронзових.

Медальний залік виграла збірна США, яка тривалий час відставала від Китаю. На рахунку американців 39 золотих, 40 срібних і 33 бронзові медалі. На другому місці - Китай (38 золотих, 32 срібних та 18 бронзових медалей). Треті - господарі Олімпіади - японці (27 золотих, 14 срібних та 17 бронзових медалей). Четверте місце дісталося Великобритані, яка отримала 22 золоті медалі, 21 срібну і 22 бронзових.

Не зважаючи на відсутність прапору та гімну, російська збірна зайняла 5 місце у загальному медальному заліку, виборовши 20 золотих медалей, 28 срібних та 23 бронзові. Можливо через військовий конфлікт на Сході України, більшість українських ЗМІ не розголошують інформацію про здобутки РФ, хоча, якби українські спортсмени вибороли більше медалей ніж Росія, про це розповідали б із захватом усі представники преси.

Також, в Україні критикували спортсменів, за фото з спортсменами з РФ. Так, у Міноборони України проведуть бесіду з легкоатлеткою Ярославою Магучіх через її фото з росіянкою Ласіцкене на Олімпіаді, яка зайняла перше місце, виборовши золото, а українка посіла третє.

Справа в тому, що Магучіх є молодшим лейтенантом ВСУ. За словами недавно призначеного заступника міністра оборони Анни Маляр, спортсмени, які представляють Україну на міжнародних змаганнях, "повинні розуміти, що в Україні триває російсько-українська війна і це накладає певні обмеження і відповідальність".

Франція, у який наступного разу проводитимуться Олімпійські ігри зайняла 8 місце, виборовши 10 золотих, 12 срібних та 11 бронзових медалей.

Всього, на Олімпіаді брали участь представники 206 країн світу, 12500 учасників, з яких медалі вибороли 86 країн.

Цікавий факт, у 1952 році, Жозі Бартель, єдиний Люксембурзький олімпійський чемпіон, що зайняв перше місце в забігу на 1500 метрів, встановивши олімпійський рекорд. Але, така перемога стала повною несподіванкою для організаторів. Коли прийшла пора нагороджувати переможців, виявилося, що немає запису гімну Люксембургу і оркестру довелось імпровізувати. Бартель на п'єдесталі розплакався, але не від радості перемоги, а від образи за свою невелику країну. На честь Бартеля назвали головний стадіон маленької країни.