Вибори в РФ. Як голосували Крим і Донбас

Вибори в Держдуму восьмого скликання проходять протягом трьох днів – 17, 18 і 19 вересня. Жителі Донбасу, які отримали громадянство РФ, вперше змогли підключитися до процесу формування російського парламенту. Вони можуть проголосувати очно в Ростовській області. Ті, хто вибрав віддалене голосування, повинні були заздалегідь зареєструватися на сайті, підтвердивши свої персональні дані на порталі держпослуг.

У Росії заявили, що на виборах депутатів Державної думи , за попередніми даними, дистанційно проголосували понад 150 тисяч жителів ОРДЛО з російськими паспортами. Про це в неділю, 19 вересня, повідомило російське інформаційне агентство ТАСС з посиланням на голову комісії Ради з прав людини (РПЛ) з міжнародного співробітництва в галузі прав людини Кирила Вишинського.

«За тією інформацією, яку надає ЦВК, її можна отримати емпіричним шляхом… на 15:45 проголосували понад 150 тисяч осіб. Повторюся, ця цифра дуже приблизна і показує, як дистанційно голосував Донбас”, – сказав Вишинський.

Він також зазначив, що голосування “громадян Росії на Донбасі” стало наймасштабнішим за кордоном. “Там величезна кількість людей – понад 650 тисяч. Вже є громадянами РФ, отримали паспорти. Для них це буде перша реальна можливість реалізувати своє громадянське право на участь у виборах”, – сказав він.

За словами Вишинського, жителі  ОРДЛО  могли проголосувати також на 15 виборчих дільницях у Ростовській області, куди їх привозили. “Понад 1400 рейсів… було організовано впродовж трьох днів, щоб люди могли приїхати та особисто проголосувати”, – зазначив він.

В окупованому Криму станом на 18:00 19 вересня явка виборців на виборах до Держдуми Росії склала 47%, повідомляють російські і кримські ЗМІ з посиланням на голову російської виборчої комісії в Криму Михайла Малишева.

«В даний час відома явка на 18:00 третього дня голосування: по Криму вона склала 47,08% (706,7 тисячі осіб): по Сімферопольському округу – 44,13%, по Керченському – 47,8%, по Євпаторійському – 49, 42%», – повідомив провладний сайт «Кримінформ».

17 вересня Рада національної безпеки і оборони (РНБО) ввела санкції щодо 33 кандидатів від непідконтрольного Донбасу і окупованого Криму до Державної думи Росії і 7 співробітників ФСБ Росії, причетних до отруєння російського опозиційного політика Олексія Навального.

РНБО обіцяє ввести санкції проти всіх членів дільничних комісій, агітаторів, кандидатів і спостерігачів в Криму і на Донбасі на виборах до Держдуми Росії. Після таких обіцянок, чи захочуть вони повернутись в Україну?

One thought on “Вибори в РФ. Як голосували Крим і Донбас

Коментарі закриті.