Утримання у в’язниці «злодія в законі» буде обходитись Україні дорожче

У наступному році в Україні можуть з’явитися відразу дві спеціальні в’язниці для “злодіїв в законі”. Про це заявила заступник міністра юстиції Олена Висоцька в ефірі телеканалу “ДІМ”.

За її словами, такі злочинці залишаються небезпечними як на волі, так і в тюрмах, де користуються величезним впливом. Саме тому їх так важливо ізолювати від інших злочинців, а для цього потрібні “спеціальні можливості і техніка”. Саме тому вже в наступному році в Україні можуть з’явитися дві спеціальні в’язниці для “злодіїв в законі”.

«Зараз ми працюємо над тим, щоб створити в Україні хоча б дві установи з таким спеціальним статусом, і пропрацювати всі технічні засоби, опрацювати емоційний, психологічний стан персоналу в таких установах, підготувати всю команду до роботи з такими суб’єктами, щоб і їх намагатися ресоціалізувати. Ми розраховуємо на те, що будемо готові прийняти перших засуджених за такою статтею вже в наступному році», – заявила Висоцька.

Також заступник міністра зазначила, що в таких закладах будуть створені відповідні умови для “авторитетів”. В першу чергу мова йде про камерний тип утримання, без “гуртожитків”, де “всі можуть перебувати разом”. При цьому Висоцька визнала, що утримання таких ізольованих приміщень буде обходитися державі дорожче.

Можуть кримінальні “авторитети” впливати і на адміністрацію в’язниць. Саме тому “злодіїв в законі” так важливо ізолювати, щоб виключити цей вплив.

“Щоб це усунути, потрібно створити спеціальні умови, спеціальний режим, при якому вони просто не зможуть цього робити. І тут комплекс заходів: з одного боку – посилені технічні засоби, наприклад, та ж глушильна апаратура з мобільним зв’язком і т.д. Вона буде стояти поки в окремих колоніях, тому що, щоб поширити цей досвід на всі 109 установ, у нас поки немає коштів. Тому починаємо з такого самого небезпечного сегмента, як “злодій в законі”, – уточнила заступник міністра.