Усне попередження замість штрафу за порушення ПДР

Нерідко можна отримати штраф за дрібне порушення, яке не спричинило наслідків і за своїм походженням не може стати причиною аварії.

Наприклад, це може стосуватися руху в крайній лівій смузі, за умови, що права вільна, але дорожнє покриття пошкоджене. За проїзд перед світлофором на кілька сантиметрів за стоп-лінію. Або за те, що автомобіліст не має при собі паперовий поліс, оскільки дані про страховку можна перевірити по базі МТСБУ.

Проїзд всього на кілька сантиметрів за стоп-лінію перед світлофором і проїзд перехрестя на червоне світло, що може спровокувати серйозну аварію, кваліфікуються на підставі частини 2 статті 122 КУпАП і передбачає штраф у розмірі 510 грн. При тому, що перше порушення не несе загрози учасникам дорожнього руху в той час, як друге – значно підвищує ризик аварії.

Таким чином, ряд правопорушень виділені в категорію малозначних порушень. При цьому ні в одному нормативно-правовому акті немає переліку таких малозначних порушень.

Однак, їх кваліфікують як такі, що носять формальний характер і не можуть спровокувати збитки або серйозні наслідки. Такі злочину не можуть стати причиною аварії або перешкодою для руху інших учасників дорожнього руху.

У разі малозначності адміністративного правопорушення інспектор має право не залучати порушника до відповідальності і застосувати усне зауваження, про це йдеться в статті 22 КУпАП. Таке рішення приймається особисто інспектором патрульної поліції на основі оцінки ситуації.

Усне зауваження, застосовується у випадках звільнення від адміністративної відповідальності через малозначність вчиненого. Усне зауваження не є адміністративним стягненням і не має пов’язаних з ним негативних правових наслідків. Такого роду зауваження широко використовуються в повсякденній діяльності наглядових органів як профілактичний захід впливу.

В такому випадку порушник буде звільнений від відповідальності за порушення, і не буде вважатися таким, що притягався до адміністративної відповідальності.

Але варто розуміти різницю, між усним попередженням і попередженням в письмовій формі, яке є найбільш м’яким адміністративним стягненням. Особа, піддана цьому стягненню, вважається протягом одного року з дня його виконання покараним в адміністративному порядку (ст. 39 КУпАП).

Так, в разі вчинення незначного правопорушення вимагайте, щоб інспектор патрульної поліції розглянув можливість винесення усного зауваження. Це дозволить вам уникнути відповідальності і не потрапити в базу даних осіб, що залучаються до адміністративної відповідальності.

One thought on “Усне попередження замість штрафу за порушення ПДР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.