Ультранаціоналісти побили журналістів в центрі Тбілісі

Телекомпанії та інші ЗМІ в Грузії повідомляють про численні випадки побиття журналістів і пошкодженнях їх техніки представниками ультраконсервативних організацій на проспекті Руставелі.

Даний інцидент стався в переддень проведення акції «Марш солідарності» на захист прав ЛГБТК-спільноти, який планувала провести НВО «Тбілісі прайд» і активісти що підтримують їх ввечері 5 липня. Однак вже з 11 ранку, задовго до запланованого маршу, на проспекті Руставелі почалася контракція. Це сталося відразу після того, як прем’єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі заявив, що вважає недоцільним проведення «Маршу солідарності» на центральному проспекті.

Учасники контракції – кілька сотень представників ультранаціоналістичних організацій «Грузинський марш» і «Грузинська ідея», а також православні активісти, рознесли намети опозиції, які вже кілька місяців розташовані на проспекті Руставелі. Вони також розгромили вхід в офіс організації громадських активістів «Сірцхвіліа», – повідомляють Новини-Грузія.

Незважаючи на те, що нікого з представників ЛГБТ-спільноти на проспекті не було, учасники контракції не дозволяли журналістам працювати на місці подій – вони закидали знімальні групи різних ЗМІ пляшками, камінням і палицями, нападали на них і пошкоджували апаратуру.

Патрульна поліція обмежилася тим, що вивела журналістів з місця подій і закрила периметр, де проходила контракція, живим ланцюгом.

Про те, що під час контракції біля парламенту постраждали їх співробітники – оператори і кореспонденти, вже повідомили Громадське телебачення Грузії, телекомпанія «Пірвелі», «Мтаварі», «Формула», «Руставі-2», «Радіо Свобода», та інтернет- видання «Табула» і newposts.ge.

На даний момент відомо тільки про трьох затриманих правоохоронцями Грузії. За даними МВС, двоє з трьох затриманих раніше були судимі. Їм загрожує штраф або позбавлення волі строком до двох років.

Народний захисник Ніно Ломджарія закликає МВС припинити триваюче насильство в публічному просторі, яке становить загрозу для життя і здоров’я громадян, і надати правове реагування на факти нападу і словесні образи.