• Вт. Лип 5th, 2022

Суд у Києві дозволив заарештувати Януковича за "харківські угоди"

21:05 Тра 23, 2022

Печерський районний суд Києва дозволив заарештувати колишнього президента України Віктора Януковича за підписання в 2010 році "Харківських угод" про перебування Чорноморського флоту РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ в Криму. Про це повідомляється в Telegram-каналі Офісу Генерального прокурора України. Як йдеться в повідомленні, рішення про обрання запобіжного заходу Для Януковича у вигляді тримання під вартою було прийнято сьогодні, 23 травня. Колишньому президенту України пред'явлено звинувачення за статтею про державну зраду.

"За даними слідства, колишній Президент України, діючи спільно та за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром України, в порушення вимог Конституції та Закону України "Про міжнародні договори України", на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України, надавав допомогу іноземній державі - Російській Федерації та її представникам у проведенні підривної діяльності проти України", - йдеться в повідомленні.

До речі, в Офісі генпрокурора не називають імені екс-президента. Однак саме Віктор Янукович підписав Харківські угоди у 2010 році. Буде пояснено, що в квітні 2010 року Росія і Україна підписали в Харкові угоду про продовження перебування Чорноморського флоту Російської Федерації в Україні після 2017 року на 25 років з можливістю подальшого продовження угоди на п'ятирічний період за обопільною згодою сторін. Натомість Україна отримала знижку на купівлю російського газу на 100 доларів за тисячу кубометрів. Нагадаємо, днями проти екс-президента України Віктора Януковича порушили ще одну кримінальну справу за організацію незаконного масового перетину кордону.