• Вт. Тра 30th, 2023

Суд у Гаазі розгляне військові злочини на території України

12:03 Бер 1, 2022

Прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Карім Хан заявив, що почне розслідування військових злочинів і злочинів проти людяності, скоєних будь-якою стороною конфлікту на будь-якій території країни. Про це йдеться в заяві прокурора , опублікованій на сайті суду 28 лютого.

"Я хочу оголосити, що прийняв рішення якомога швидше почати розслідування ситуації в Україні", - сказав Хан.

За його словами, він розглянув висновки прокуратури за 2020 рік, пов'язані з ситуацією в Україні, зокрема, в Криму і на Донбасі, і прийшов до висновку, що "є обґрунтовані підстави вважати", що нібито військові злочини і злочини проти людяності були скоєні на українській території.

"З огляду на розширення конфлікту в останні дні, я маю намір, щоб це розслідування також охоплюло будь-які нові передбачувані злочини, що знаходяться під юрисдикцією мого офісу, які вчиняються будь-якою стороною конфлікту на будь-якій частині території України", - сказав Хан.

Прокурор вже доручив своїй команді вивчити шляхи збереження доказів, після чого процес отримання дозволу від слідчого ізоляторії суду на початок розслідування продовжиться.

"Я буду продовжувати уважно стежити за розвитком подій на місцях в Україні і підтверджую свій заклик до стриманості і суворого дотримання чинного міжнародного гуманітарного права", - додав Хан.

Вас зацікавить