Співробітники СБУ в усіх областях, переведені в режим підвищеної готовності

Служба безпеки України перевіряє всю інформацію, яка може становити загрозу національній безпеці держави, а співробітники спецслужб переведені в режим підвищеної готовності у всіх регіонах країни.

Про це повідомив прес-секретар СБУ Артем Дехтяренко.

“На сьогоднішній день співробітники СБУ в усіх областях, а не тільки в прикордонних, переведені в режим підвищеної готовності. Посилено контррозвідувальна і оперативно-розшукова складові діяльності Служби. У більшості областей країни СБУ вже проводить або незабаром заплановані масштабні антитерористичні навчання. Тому ще раз наголошуємо : СБУ цілодобово докладає всіх зусиль, щоб українці були максимально захищені “, – запевнив представник.

Він додав, що ескалація збройного протистояння з РФ і нарощування агресивної риторики з боку держави-агресора спонукають Службу безпеки України до адекватних заходів протидії.

“Служба безпеки не тільки бореться з наслідками проблем, а запобігає їм, діючи на випередження. Тому, звичайно, СБУ постійно моніторить, аналізує і перевіряє всю інформацію, яка може свідчити про загрозу державній безпеці України. Ми адаптуємо свою роботу в залежності від актуальних викликів часу. При цьому значна її частина може бути непублічною. Це – одна із специфіки служби. Також налагоджена системна комунікація та співробітництво з колегами по силовому блоку, які за законом відповідають кожне за свій напрямок “, – сказав Дехтяренко.

Відповідаючи на питання про можливі провокації на травневі свята, про які писали деякі ЗМІ, Дехтяренко підкреслив, що право громадян на мирні зібрання є невід’ємною частиною демократії, однак мітинги або збори повинні проходити в рамках закону і з урахуванням складної епідситуації і карантину, діючих в регіонах .

Він також зазначив, що країна-агресор проводить інформаційні спецоперації з метою поширення панічних настроїв в українському суспільстві, а також може провокувати акції протесту і безлади.

“Слід пам’ятати, що сьогодні наша країна змушена протистояти проявам гібридної війни з боку РФ. І мова йде, зокрема, про інформаційні спецоперації, поширенні панічних настроїв в суспільстві, провокуванні акцій протесту і заворушень. Все це – окремий напрямок роботи російських спецслужб. Ми це прекрасно розуміємо і протидіємо. Не тільки під конкретні дати, а системно. Також нагадаю, що відповідно до норм чинного Кримінального кодексу, злочини проти основ національної безпеки України, викриття і розслідування яких є безпосереднім завданням СБУ, є особливо тяжкими. Йдеться про дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України та ін. Тому до будь-яких спроб розхитати ситуацію або влаштувати провокації ми ставимося з особливою увагою “, – запевнив прес-секретар СБУ.

Не обділили СБУ своєю увагою і простого листоношу, звинуваченого в замаху на територіальну цілісність України, докладніше в матеріалі: «Перед судом постане листоноша, який хотів зруйнувати Україну».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.