• Вт. Лип 5th, 2022

"Рамштайн-2": 20 країн заявили про намір надати оборонну допомогу Україні

Джерело: EPA

На другому засіданні контактної групи по Україні "Рамштайн-2" було досягнуто домовленості щодо 20 країн-партнерів, які оголосили про нові пакети безпекової допомоги для української держави. Про це заявив міністр оборони США Ллойд Остін за підсумками зустрічі, пише CNN. Сама зустріч проходила в онлайн-форматі, в ній взяли участь міністри оборони або головнокомандувачі армій 47 країн. Кількість держав, які оголосили про нові поставки артилерійських систем і боєприпасів до Збройних сил України, включала Італію, Грецію, Норвегію і Польщу, сказав Остін. Водночас Данія заявила про готовність надати Україні протикорабельні крилаті ракети Harpoon для захисту берегових ліній. Як додав Остін, Чехія також оголосила про значну підтримку: Прага відправить до Києва вертольоти, танки і ракетні комплекси вогневої підтримки. Коментуючи результати заходу, міністр оборони України Олексій Резніков наголосив, що задоволений.

"Зустріч Рамштейна була успішною", - написав Резніков у Twitter, ілюструючи заяву зображенням Зірки Смерті зі знакової серії фільмів "Зоряні війни".

Нагадаємо, напередодні цієї конференції український лідер Володимир Зеленський заявив, що розраховує на постачання в Україну реактивних систем залпового вогню РСЗВ.