Призначено нового представника ОБСЄ в Україні

Новим спеціальним представником голови ОБСЄ в Україні став фінський дипломат Мікко Кіннунен. Його призначила Міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде, яка є Діючим головою ОБСЄ.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ Фінляндії.

Мікко Кіннунен в даний час є політичним директором (генеральним директором з політичних питань) Міністерства закордонних справ. Він почав працювати в Міністерстві закордонних справ в 1996 році і працював, серед іншого, директором відділу політики безпеки і першим послом Фінляндії з протидії гібридним загрозам. У 2009-2013 роках Кіннунен працював послом Фінляндії в Казахстані і Киргизстані. Він також працював в посольствах в Москві і Вашингтоні, округ Колумбія, і в Постійному представництві Фінляндії при Організації Об’єднаних Націй в Нью-Йорку.

Тристороння контактна група (ТКГ), сформована в 2014 році, являє собою постійний процес консультацій з метою сприяння виконанню Мінських угод і підтримки пошуку дипломатичного вирішення конфлікту на сході України. Тристороння контактна група складається з чотирьох робочих груп, що займаються питаннями безпеки, політичними, економічними та гуманітарними питаннями.

За словами Лінде, сприяння врегулюванню конфліктів в регіоні ОБСЄ є пріоритетом в порядку денному головування Швеції. «В якості Голови Швеція визнає життєво важливі зусилля Спеціального представника і Тристоронньої контактної групи щодо ситуації в Україні і навколо неї і буде прагнути внести свій внесок у стійке політичне рішення відповідно до принципів і зобов’язань ОБСЄ при повному дотриманні суверенітету, територіальна цілісністі і незалежності України в її міжнародно визнаних кордонах».

Вона підкреслила, що Швеція продовжить підтримувати роль Спеціального представника протягом року в якості Голови, а потім в якості члена Трійки ОБСЄ.