Планують відремонтувати музей, в який запрошували Ілона Маска

Президент України Володимир Зеленський 12 січня запросив американського підприємця Ілона Маска до Житомира в Музей космонавтики імені Сергія Корольова.

Що це за музей?

Унікальна експозиція, яка знайомить з розвитку космічної техніки в 20 столітті, відкрита для відвідувачів вже протягом декількох десятків років. Музей складається з двох частин. Це Меморіальний будинок-музей і будинок експозиції «Космос». Унікальна колекція розміщена в спеціальному приміщенні, недалеко від будинку-музею. Найцінніша космічна експозиція була відкрита в 1991 році. Устаткування, спорядження космонавтів, цінні макети та фотографії. Серед головних експонатів музею представлений оригінальний спусковий апарат космічного корабля «Союз-27», який побував у відкритому космосі. Ще один з безцінних артефактів в колекції музею – капсула з грунтом Місяця.

20 липня було оприлюднено інформацію на сайті prozorro стосовно проведення тендеру на виконання капітального ремонту та реконструкції музею. Очікувана вартість скаладає майже 26 млн гривень. Замовником є Департамент регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації. Згідно з адресою, планують проведення масштабних ремонтних робіт саме будівлі експозиції «Космос».

Серед запланованих робіт заміна вікон, утеплення, капітальний ремонт даху, опалення та інше.

Строк поставки товарів (надання послуг, виконання робіт) вказано 31 грудня 2021 року. Початок аукціону вказано на 6 серпня 2021 року.

На сайті Житомирської облради наразі відсутня інформація про плани у проведенні таких робіт.