Підроблені COVID – сертифікати виявили прикордонники

Протягом місяця, з 21 серпня по 21 вересня, прикордонники провели близько трьохсот тисяч перевірок COVID-сертифікатів за допомогою програмного забезпечення SafeBorder і виявили понад 500 недійсних.

Про це повідомив Укрінформу прес-секретар Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

“За місяць прикордонники провели близько трьохсот тисяч перевірок COVID-сертифікатів у українців, які поверталися з-за кордону, а також у іноземців. Понад півтисячі з них виявилися недійсними”, – сказав Демченко.

За словами прес-секретаря, частина документів “мала явні ознаки підробки”. У цих випадках прикордонники передають інформацію правоохоронним органам.

Решта власників сертифікатів, з якими виникли проблеми при верифікації документа, після повернення в Україну було відправлено на карантин, зазначив Демченко.

Прикордонники перевіряють QR-код на сертифікатах за допомогою електронного пристрою з програмним забезпеченням SafeBorder від Мінцифри.

До мережі цифрових сертифікатів підключені понад 40 країн.

Раніше, ми вже писали, що в Україні хочуть посилити покарання за підробку сертифікатів. Карати планують як тих, хто їх виготовляє так і тих, хто використовує.