Національна поліція штрафуватиме за перевантаження

Національна поліція візьме на себе контроль за дотриманням автомобільними перевізниками вимог законодавства, зокрема, у сфері габаритно-вагового контролю. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський під час засідання президії Конгресу місцевих та регіональних влад.

«Поліція залучиться до захисту українських доріг. Відбудеться передача повноважень контролю за дотриманням автомобільними перевізниками вимог законодавства, норм на автомобільному транспорті до сфери національної поліції України. Це буде стосуватися як міжнародних автомобільних перевезень пасажирів-вантажів, так і внутрішніх перевезень, габаритно-вагового контролю, контролю за режимом праці та відпочинку водіїв тощо», – сказав Монастирський.

За його словами, цей етап включає і зміни в законодавстві про автомобільний транспорт, Кодекс України про адміністративні правопорушення, Бюджетний кодекс та інші. Передбачаються проведення аудиту Укртраснбезпеки та побудова мережі майданчиків з автоматичної фіксації порушень вагово-габаритних норм. За підрахунками МВС, їх треба близько 100.

При цьому Монастирський виступив з ініціативою, аби такі майданчики були збудовані за кошти громад. На його думку, це дасть можливість зберегти дороги місцевого значення, а також із штрафів місцеві бюджети отримають кошти. За його словами, законопроект про відповідні зміни до Бюджетного кодексу з’явиться восени в парламенті. Відповідно, має бути розподіл коштів із штрафів між державним бюджетом, дорожнім фондом і фондом місцевих громад. Також Міністерство інфраструктури та Міністерство внутрішніх справ визначили план спільних заходів по виявленню та попередженню порушень габаритно-вагових норм на найближчий період осені, враховуючи збір цьогорічного врожаю.