• Вт. Січ 25th, 2022

Малозабезпеченим сім’ям планують виділяти до 100 тисяч гривень на відкриття бізнесу

Кабмін 21 квітня затвердив Порядок надання допомоги на отримання економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, її розмір і умови повернення.

Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

“Головним механізмом стимулювання громадян до повернення на ринок праці є надання безвідсоткової поворотної одноразової допомоги, яка надаватиметься непрацюючим працездатним особам – членам малозабезпечених сімей на придбання обладнання і матеріалів для організації власного бізнесу”, – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що розмір допомоги становитиме 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання. На даний момент в Україні, з 1 січня 2021 року мінімальна зарплата – 6 тис грн, з 1 грудня її піднімуть до 6,5 тис грн.

Надання такої допомоги планують ввести з 1 січня 2022 року за рахунок коштів нової бюджетної програми, яка повинна бути передбачена для Мінсоцполітики в держбюджеті-2022.

«Передувала рішенню Уряду успішна реалізація пілотного проекту „Рука допомоги”, який впроваджувався Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку у 2017 – 2019 рр. у Харківській, Львівській та Полтавській областях та окремих об’єднаних територіальних громадах Житомирської, Донецької, Чернігівської областей.

Під час пілотного проекту підприємцями стали 237 малозабезпечених безробітних та вимушених переселенців. За три роки лише 19 з них припинили підприємницьку діяльність, що становить всього 8%.

Завдяки тому, що люди отримали достойну роботу або заснували власний бізнес, вони позбулися залежності від соціальних виплат, від чого свій зиск отримала і держава. Адже замість регулярної виплати людям допомоги по малозабезпеченості, компенсації їм комунальних видатків та інших виплат, бюджет почав отримувати від них податки», – зазначається у повідомленніМіністерства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.