• Нд. Жов 1st, 2023

Ердоган обговорив із Зеленським катастрофу на Каховській ГЕС

17:06 Чер 7, 2023

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з турецьким лідером Реджепом Тайіпом Ердоганом, під час якої сторони обговорили катастрофу на Каховській ГЕС. Про це повідомляє турецьке видання BirGun.

Повідомляється, що під час діалогу Ердоган заявив про можливість створення комісії за участю експертів від України, РФ, ООН та міжнародної спільноти, включаючи Туреччину, для детального розслідування вибуху на Каховській греблі.

Зазначається, що Ердоган заявив Зеленському, що Анкара готова зробити все можливе для надання допомоги Україні. Також Ердоган висловив думку, що для створення такої комісії можна використати метод переговорів, як у зерновій угоді.

У ході розмови наголошувалося, що ідея повернення до переговорів має бути переважаючою. Зокрема, Ердоган зазначив, що на тлі продовження бойових дій неможливо запобігти людським жертвам, тому необхідно зосередитися на питанні поновлення переговорного процесу.

Раніше ми писали, що на Каховській ГЕС, яка зараз перебуває під контролем російських військ, сталася руйнація верхньої частини, затоплення районів.

Згодом стало відомо, що підтоплено вісім населених пунктів та частину Херсона.
В «Укргідроенерго» запевнили, що Каховська ГЕС не підлягає відновленню у її колишньому вигляді, оскільки її повністю зруйновано.