«Дельта» -штамм коронавірусу може передаватися вакцинованими

«Дельта» -штамм коронавірусу поширюється зі швидкістю «вітрянки» і викликає ще більш серйозні захворювання. Про це йдеться в звіті Центрів США по контролю і профілактиці захворювань (CDC), передає видання The Washington Post.

Так, вакциновані люди можуть поширювати штам «Дельта» з тією ж швидкістю, що і невакциновані люди.

«Я думаю, що люди повинні зрозуміти, що ми не піднімаємо неправдиву паніку. Це серйозно. Це один з вірусів що найбільше передаються, про який ми знаємо. Кір, вітряна віспа, це – всі вони там », – заявила доктор Рошель Валенскі в коментарі CNN.

Вона рекомендує навіть повністю вакцинованим людям носити маски в приміщенні в місцях, де передача вірусу може бути стійкою або високою.

Крім того, в навчальних закладах  учні, і співробітники, і відвідувачі повинні постійно носити маски.

У презентації CDC йдеться, що варіант «Дельта» передається так само, як вітряна віспа: кожен інфікований в середньому може заразити вісім або дев’ять людей.

Якщо вакциновані люди все одно заразиться, в їх організмі буде стільки ж вірусу, скільки у невакцинованих. Це означає, що вони так само схильні заражати інших, як і невакцинові люди.

При цьому в документі наголошується, що вакциновані люди все одно знаходяться в більшій безпеці, оскільки вакцини знижують ризик важкого захворювання або смерті в 10 раз і в три рази знижують ризик зараження.

Крім цього, згадується три звіти, згідно з якими варіант «Дельта» може викликати більш важке захворювання.