• Вт. Лип 5th, 2022

Чотири країни ЄС хочуть передати Україні російські активи - ЗМІ

20:05 Тра 23, 2022
Джерело: klike.net

Латвія, Литва, Естонія і Словаччина запропонували передати свої російські активи Україні. Про це пише Reuters. За даними видання, питання передачі активів Росії в листі міністрам фінансів країн-членів асоціації піднімала Латвія, Литва, Естонія і Словаччина. Влада чотирьох країн Європейського Союзу виходить з того, що активи Росії повинні бути використані для відновлення України, надання допомоги у веденні бойових дій, а також для компенсації сім'ям загиблих українських військових. Reuters підкреслює, що ініціатори цієї пропозиції пропонують спочатку знайти "законні шляхи максимального використання" активів Росії. Однак якщо це не вдасться, автори листа пропонують «використовувати їх як важіль» і розморозити тільки після того, як Москва сама компенсує збитки Києву. До речі, в повідомленні також містяться заклики до введення нових антиросійських санкцій.

"Між ЄС і Росією взагалі не повинно залишатися економічних зв'язків, щоб гарантувати, що жоден з наших фінансових ресурсів, продуктів або послуг не буде сприяти військовій машині Росії", - йдеться в листі.

Раніше український лідер Володимир Зеленський запропонував міжнародну угоду про арешт російських активів на користь Києва.