Чеха засудили до 20 років в’язниці за участь в боях на Донбасі

Крайовий суд в Пльзені визнав винним жителя Карловарського краю 27-річного Лукаша Новачеке і засудив до 20 років в’язниці за участь в боях в лавах незаконних військових формувань на Донбасі. Про це пишуть Чеське радіо і Novinky.cz.

Згідно з матеріалами справи, Новачек поїхав на Донбас в липні 2015 року, де брав активну участь у діяльності антиурядових груп, які прагнуть вийти зі складу України і створити незалежну державу, так звану Донецьку Народну Республіку.

Під час попередніх переговорів молодик заявив, що не брав участі в бойових діях, а тільки працював на кухні. «Я пішов туди, щоб побачити дівчину на ім’я Наташа, з якою познайомився в соціальній мережі. Там мене почали вмовляти вступити в Новоросійську армію. Я не хотів там вмирати, тому ми домовилися, що я буду просто цивільним службовцем, буду допомагати на кухні і так далі. Я здав свій паспорт при реєстрації», – розповів він.

Звинувачення повідомило, що має в своєму розпорядженні фотографії і відео, зняті на його мобільний телефон, на яких він позує в формі ополченців ДНР зі зброєю.

На одному з відеозаписів, зробленному, як повідомляється, в околицях колишнього аеропорту в Донецьку, Лукаш Новачек на ламаній російській мові стверджує, що “йому було соромно за те, що українці роблять з цивільним населенням”.

Сам Новачек розповів кільком іншим людям, які дали свідчення в суді, що він брав участь у бойових діях в Україні. На думку суду, свідки не знали один одного. Новачек захищався, кажучи, що це були хвастощі.

У медичному висновку також зазначено, що причиною того, що чоловік звернувся до психіатра, було те, що він воював в Україні і страждав від проблем з психічним здоров’ям після боїв на українській території. “Тоді ми звернули на це увагу. Ми не бачимо причин, за якими він хвалився б цим психіатру, якого шукав», – сказав голова.

Вирок поки не набув законної сили. Обвинувачений заперечує свою безпосередню участь в боях і скористався правом подати апеляцію.