АМКУ взявся за розгляд змови заправок

АМКУ відновив розгляд картельної змови між автозаправками «Привату», «Укртатнафти» Коломойського та державно-«приватної» «Укрнафти». Проте, покарання загрожуватиме не всім.

Антимонопольний комітет розпочав розслідування у далекому 2016-му році. Відповідачів звинувачували у ціновій змові. На підставі різних доказів, в тому числі, отриманих від НАБУ матеріалів, відомство встановило, що господарською діяльністю компаній керували з єдиного центру, в тому числі цінами на АЗС, програмами лояльності, виплатами заробітної плати тощо. За таку змову компаніям загрожував штраф у розмірі до 10% річного доходу.

Проте, оштрафувати порушників Комітет не встиг, бо один з відповідачів у 2018 році отримав у Окружному адміністративному суді Києва рішення про пряму заборону АМКУ розглядати справу та накладати штраф. Підставою слугувало те, що Комітет нібито не може використовувати матеріали НАБУ в своєму розслідуванні. Державний виконавець Мінюсту зачитав це рішення суду прямо на засіданні Комітету, де мав би прийматися вердикт. Та попередив членів АМКУ про кримінальну відповідальність за його невиконання.

Так, зі 174 компаній лише 101 не перебуває в стані припинення. Діяльність 24 компаній вже припинено, щодо п’яти порушено справи про банкрутство, щодо двох оголошено про порушення справи про банкрутство та 42 перебувають в стані припинення. З решти сотні, за нашими даними, подають «ознаки життя» лише кілька. Перш за все це ДП «Фірма «Укртатнафтасервіс», ПАТ «Укрнафта» та ПАТ «Укртатнафта». При цьому, ПАТ «Укрнафта» – державна компанія, а значить накладений штраф оплачуватиметься державним коштом.

Отже, більш менш відчутні суми штрафів отримають та можливо їх оплатять, скоріш за все, лише кілька компаній зі 174, одна з яких – державна. Які це будуть суми поки порахувати важко, бо за основу для обрахунку їх розміру АМКУ братиме дохід відповідачів за 2020 рік. Але є в цьому і приємна деталь. Сподіваємось, що рішення АМКУ спростить роботу детективів НАБУ в кримінальному процесі, хоча також поки це далеко не факт, а лише наше бажання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.