• Пт. Сер 19th, 2022

Шмигаль: для відновлення України потрібно 750 мільярдів доларів

20:07 Лип 4, 2022
Джерело: UA.NEWS

Україні потрібно вкласти 750 млрд доларів у відновлення інфраструктури, щоб повернутися до рівня розвитку початку 2022 року. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу на міжнародній конференції, яка проходить сьогодні, 4 червня, у швейцарському місті Лугано.

За його словами, план відновлення України передбачає три ключові етапи, які передбачають створення відповідної структури – платформи відновлення.

Перший етап передбачає відновлення «тут і зараз» того, що можливо і що критично важливо для життя людей. Шмигаль зазначив, що ця робота вже ведеться і фінансується з бюджету України.

Другий етап передбачає швидку реабілітацію інфраструктури. Кількість зруйнованих об'єктів, навіть базової інфраструктури, величезна, запевнив Шмигаль.

Третій етап - довгострокова трансформація. Це стосується всіх сфер, починаючи від освіти, медицини і закінчуючи зеленим переходом і новим військово-промисловим комплексом.

За його оцінками, для відновлення України потрібно $750 млрд.

"Ми вважаємо, що ключовим джерелом відновлення мають стати конфісковані активи РФ та російських олігархів. Заморожені активи РФ, за різними оцінками, коливаються від 300 до 500 мільярдів доларів », - додав він.

Шмигаль зазначив, що джерелами фінансування також можуть бути гранти, пільгові кредити від країн-партнерів, інвестиції та бюджет країни.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський вважає, що конференція в Швейцарському Лугано стане значним кроком для відновлення України.