• Пт. Сер 19th, 2022

Перше судно із зерном вийшло з порту Одеси

Суховантаж Razoni під прапором Сьєрра-Леоне, який першим у рамках реалізації «зернової угоди», вийшов із вантажем зернових культур із порту Одеса. Про це повідомило Міноборони Туреччини.

За даними відомства, судно очікують у Стамбулі вже завтра, 2 серпня.

«Судно, завантажене кукурудзою, яке у понеділок вийшло з Одеси, очікується у Стамбулі у вівторок», - йдеться у повідомленні.

У ньому наголошується, що після огляду в морському пункті контролю у Стамбула судно пройде через протоку Босфор і попрямує до місця призначення. Суховантаж перевозить понад 26 тис. тонн зернових і йде до ліванського порту Тріполі.

Наголосимо, що управління стратегічних комунікацій ЗС України вже підтвердило інформацію про вихід судна із порту Одеси.

«У понеділок, 1 серпня, вранці перше судно з українським зерном уже залишило Одесу. Ним стало суховантажне судно Razoni під прапором Сьєрра-Леоне, яке має перевезти зерно до Лівану», - сказано в повідомленні відомства.

Нагадаємо, що представники України, Туреччини, Росії та ООН підписали угоду про експорт зерна.

У Міністерстві інфраструктури заявили, що Україна продовжує підготовку до запуску експорту збіжжя після атаки на Одеський порт.