• Вт. Січ 31st, 2023

Пенсіонера визнали винним в сепаратизмі

Київський райсуд Харкова розглянув справу проти уродженця смт Новопокровка Чугуївського району Харківської області, пенсіонера, якого звинуватили в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

Встановлено, що 25 травня 2021 року чоловік, який підтримує ідею відокремлення і виходу Харківської області зі складу України і подальшого вступу до складу Росії, поширив в соцмережі Facebook відповідні заклики, йдеться у вироку, опублікованому в Єдиному державному реєстрі судових рішень, передає Depo.Харків.

Чоловік був зареєстрований в соцмережі під псевдонімом, щоб приховати свої дані. У тому числі в пості йшлося про те, що Харків знаходиться "під тиском окупаційної влади", "в місті розміщені сотні "чорних чоловічків","центр міста охороняється автоматниками і снайперами, які більшу частину часу ховаються в адміністративних будівлях".

"Моїм землякам слід брати приклад з Донецької та Луганської республік і взяти свою долю в свої руки. Харків повинен відокремитися від злочинної України Порошенко (колишнього президента України Петра Порошенка - Ред.). Потрібна Харківська народна республіка", - говорилося в пості.

Суд визнав чоловіка винним у скоєнні злочину за ч. 1 ст. 110 Кримінального кодексу України і призначив йому покарання у вигляді трьох років позбавлення волі без конфіскації майна. При цьому суд постановив звільнити його від відбування основного покарання з випробувальним терміном в один рік.

Варто відзначити швидкість розгляду справи, яка явно свідчить про щиросердому визнання, як і сам вирок.

Частина перша статті 110 Кримінального Кодексу передбачає покарання обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк, за умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій.