• Сб. Гру 3rd, 2022

Обшуки в церквах УПЦ МП: СБУ знайшла мільйони готівки та проросійську літературу

11:11 Лис 23, 2022
Джерело: Мілітарний

Служба безпеки України під час обшуків у церквах Московського патріархату знайшла проросійську літературу, мільйони готівки, а також виявила сумнівних громадян РФ. Відповідну інформацію оприлюднив прес-центр СБУ.

За даними міністерства, перевірки проводилися на територіях Свято-Успенської Києво-Печерської лаври в Києві, Корецького Свято-Троїцького монастиря та в приміщеннях Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ на Рівненщині.

Повідомляється, що правоохоронці перевірили понад 350 церковних будівель і 850 осіб. Понад 50 осіб пройшли поглиблені контррозвідувальні опитування, в тому числі з використанням поліграфа. Серед них були не тільки українці, а й іноземці, в тому числі росіяни, які перебували на території церков.

Частина громадян Росії надала паспорти та військові квитки СРСР, частина не мала оригіналів документів, а лише копії або паспорти України з ознаками підробки або пошкодження.

На території Києво-Печерської лаври перебував 32-річний українець, ймовірно, причетний до протиправної діяльності проросійського інформагентства "Антван", повідомили в СБУ.

"При цьому він є довіреною особою власника однойменної російської компанії "АНТВАН ГРУП" - громадянина Російської Федерації Орлова А.В., який володів низкою земельних ділянок і закладів громадського харчування в Україні. Наразі на це майно накладено арешт у рамках кримінального провадження", - додали в СБУ.

Також СБУ вилучила:

  • проросійська література, що використовується в семінарських і церковно-парафіяльних школах, в тому числі для пропаганди «русского мира»;
  • готівки на загальну суму понад 2 мільйони гривень, понад 100 тисяч доларів США та кілька тисяч російських рублів.

Всі знайдені матеріали були передані у відповідні експертні дослідження.

Нагадаємо, 22 листопада СБУ провела контррозвідувальні заходи в Києво-Печерській лаврі.