• Сб. Жов 1st, 2022

Нова Зеландія направить 120 військових спеціалістів для навчання українських солдатів

09:08 Сер 15, 2022
Джерело: sunhome.ru

Влада Нової Зеландії направить 120 військовослужбовців для навчання солдатів Збройних сил України. Про це заявила прем'єр-міністр країни Джасінда Ардерн, передає прес-служба уряду Нової Зеландії.

"Нова Зеландія продовжить відповідати на прохання України про практичну підтримку її народу, який захищає свою батьківщину. Ми направляємо 120 військовослужбовців Новозеландських Збройних сил, які будуть навчати новобранців ЗСУ у Великобританії», - пояснила прем'єр-міністр.

Разом з тим Джасінда Ардерн вказала, що одним з найвищих пріоритетів України є саме навчання солдатів.

Разом з тим прем'єр-міністр акцентувала увагу на тому, що з урахуванням військовослужбовців Міноборони Нової Зеландії, відправлених до Великої Британії в травні, загальна кількість Новозеландських офіцерів, зайнятих у програмах навчання солдатів ЗСУ, перевищить 150 осіб.

"Це частина нашої допомоги Україні, що також включає фінансову підтримку на суму понад 40 млн Новозеландських доларів (25,7 млн доларів в еквіваленті) і обмежувальні санкції, введені відносно 840 російських фізичних і юридичних осіб», - підкреслила прем'єр-міністр.

Планується, що відправлені додатково співробітники Міноборони Нової Зеландії навчатимуть українських піхотинців основним навичкам, необхідним для ефективного ведення бойових дій на передовій, включаючи поводження зі зброєю і надання першої допомоги в бою. Окремо наголошується, що новозеландські військовослужбовці будуть зайняті виключно в навчальних програмах на території Великобританії і не будуть дислоковані на території України.

За словами міністра оборони Нової Зеландії пені Хенаре, участь у навчальних програмах для солдатів ЗСУ стане цінним досвідом для новозеландських військовослужбовців і дозволить їм відточити власні навички ведення дій на незнайомій місцевості і зберегти боєздатність.  Він також зазначив, що персонал Міноборони буде відправлений до Великобританії до 30 Листопада і за час своєї роботи візьме участь у навчанні 10 тис.українців.

Днями стало відомо, що Данія направить 130 інструкторів до Британії для навчання українських бійців.

Згодом з'ясувалося, що Норвегія допомагатиме навчати українських військових у Британії.