• Пт. Сер 19th, 2022

НАТО в короткостроковій перспективі не змінить позицію щодо членства України - Кулеба

10:07 Лип 4, 2022
Джерело: РБК-Украина

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба не бачить перспектив у доступному для огляду майбутньому для країн Північноатлантичного альянсу погодитися на вступ України до військового блоку. Про це він сказав в інтерв'ю виданню "Лівобережжя".

"Я не бачу жодних передумов для того, щоб альянс змінив свою практичну політику щодо членства України в альянсі", - сказав Кулеба.

За його словами, українці не повинні мати жодних ілюзій, що рішення Бухарестського саміту щодо України зміниться.

Тобто я очікую, що найближчим часом НАТО продовжить підтверджувати, що двері відчинені, а рішення Бухарестського саміту залишається в силі. Україна також залишається на шляху євроатлантичної інтеграції, але я не бачу потенціалу найближчим часом для НАТО змінити свою позицію, як Європейський Союз, і почати робити конкретні речі для забезпечення вступу України до Альянсу", - пояснив він.

Водночас глава МЗС наголосив, що питання членства України в НАТО є прерогативою виключно військового блоку.

"Альтернативи повноцінній інтеграції України до Заходу вже немає. А Захід – це, зокрема, Північноатлантичний альянс. Зараз це питання до них", - сказав Кулеба.

Водночас він запевнив, що українська влада не вважає альтернативою вступу до НАТО надання Києву гарантій безпеки із західних країн, яких прагне українське керівництво.

"Це не альтернатива, це заповнення вакууму між заразом і моментом, коли Україна стане членом механізму колективної безпеки. Це не альтернатива, альтернативи немає", - додав він.

Кулеба наголосив: тема гарантій виникає на тлі бойових дій в Україні.

"Але у нас війна, ми розуміємо, що НАТО не візьме нас завтра і післязавтра ... І так виникає тема гарантій", - резюмував він.

Нагадаємо, лідери НАТО на саміті в Брюсселі домовилися і надалі надавати Україні політичну і практичну підтримку, а також узгодили пакет всебічної допомоги Києву, в тому числі довгострокову.