• Сб. Гру 3rd, 2022

Небувало сильні дощі, від яких постраждав ряд країн Європи, в цей раз викликали лихо на півночі Італії. Інтенсивні опади призвели до сходження зсувів і повеней в населених пунктах в районі озера Комо.

За даними групи італійських агропродовольчих компаній, це була ще одна модель екстремальних погодних явищ. В останні роки ситуація погіршилася.

Найбільш серйозно постраждали комуни Черноббио, Брієнном, Лагліо і Ардженьо. Стихією пошкоджені будинки і заблоковані дороги.

Коли в одній частині Італії люди потерпають від злив і зсувів, інша частина горіла. На Сардинії згоріло більше 20 тисяч гектарів лісу і сільськогосподарських угідь, згоріли численні підприємства і будинки. До руйнування навколишнього середовища, додаються тисячі переміщених осіб і забій тварин, які є джерелом засобів до існування і основним ресурсом для економіки всього регіону. Сильно уражена єпархія Альгеро-Боса, а також деякі райони Орістано, Ольястра і Сассарезе, - повідомляє видання Romasette.

Але бурхлива стихія не відступила. 28 липня, у другій половині дня найбільш активна частина фронту зосереджена в Ломбардії. Також, був спалах грози в районі і ще одна, південніше, від Алессандрії, рухається на Павезе. Також, кілька злив між Брешіано, Бергамаско і західним Венето, - повідомляє видання 3bmeteo.

Також, вчора в другій половині дня на вогняному півдні, особливо в Калабрії на Силі, біля підніжжя якої температура досягає піку 42 ° C в долині Крати, почалася гроза.

На озері Комо продовжують спостерігатися деякі зсуви, багато муніципалітетів і раніше ізольовані, а основні шляхи сполучення закриті. Новий фронт викличе погіршення ситуації в центрально-західних Альпах з дощами, зливами і деякими грозами, які швидко розповсюджуватися на ділянки Пьємонтської рівнини.

https://youtu.be/ZWznZgwAeSw