• Вт. Січ 31st, 2023

Італія може поставити Україні ракети Aspide - ЗМІ

13:12 Гру 1, 2022

Уряд Італії після прийняття указу про продовження військової допомоги Україні може в рамках нового пакету направити Києву керовані ракети середньої дальності Aspide для знищення повітряних цілей. Про це пише газета La Repubblica.

За даними джерел, новий - шостий за рахунком - пакет з переліком зброї буде затверджений в кінці грудня - початку січня.

Видання уточнює, що ці ракети "повітря-повітря" старого покоління були виведені з використання ВПС Італії в минулому році.

La Repubblica також вказує на те, що Рим раніше не постачав таку зброю, і це має політичний характер. Видання також називає політичним сигналом те, що уряд по відношенню до України повністю продовжує лінію попереднього кабінету Маріо Драгі, а прем'єр-міністр Джордж Мелоні ігнорує спроби своїх союзників по правлячій коаліції якось відійти від поставок зброї.

Видання також додає, що напередодні нижньої палати італійського парламенту була ухвалена резолюція правлячої більшості про продовження термінів для вже прийнятих рішень, що закінчуються 31 грудня, про можливе постачання військової техніки в Україну, що було підтримано деякими представниками опозиції по ряду пунктів, пов'язаних з поставками зброї.

Газета зазначає, що наступні пакети військової допомоги Україні, як і попередні, будуть засекречені. Уряд звітуватиме лише перед парламентським комітетом з безпеки.

Раніше повідомлялося, що Італія має намір продовжити поставки зброї в Україну в наступному році.