• Сб. Жов 1st, 2022

Гутерріш заявив, що Запорізька АЕС має бути демілітаризована

22:08 Сер 18, 2022

Територія навколо Запорізької АЕС має бути демілітаризовано. Про це заявив на прес-конференції генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш за підсумками тристоронньої зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським та лідером Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом у Львові, трансляція якої велася у мережі.

За його словами, військова техніка та персонал мають бути виведені зі станції в Енергодарі.

«Необхідно уникнути подальшого розгортання сил та техніки на об'єкті. Територія має бути демілітаризована. Будь-які потенційні збитки АЕС суїцидальні», - сказав він.

Гутерріш підкреслив: здоровий глузд має взяти гору в ситуації навколо Запорізької АЕС, щоб уникнути загроз безпеці об'єкта.

«Я, як і раніше, дуже стурбований розвитком ситуації на Запорізькій АЕС і навколо неї. Здоровий глузд повинен переважати, щоб уникнути будь-яких дій, які можуть загрожувати фізичній цілісності, безпеці або захищеності станції. Об'єкт не повинен використовуватися в рамках будь-якої військової операції. Натомість потрібна термінова угода, щоб відновити ЗАЕС як об'єкт цивільної інфраструктури та забезпечити безпеку в даному районі», - констатував він.

Нагадаємо, що раніше Зеленський та Гутерріш обговорили у Львові «зернову» угоду та ситуацію на ЗАЕС.