• Пт. Сер 19th, 2022

ЄС ввів санкції проти Януковича та його сина

08:08 Сер 5, 2022 ,
Джерело: Новинарня

Європейський Союз запровадив нові санкції проти екс-президента України Віктора Януковича та його сина Олександра за підрив територіальної цілісності Української держави. Про це інформує прес-служба Ради ЄС.

У заяві ЄС йдеться про те, що Рада прийняла рішення ввести обмежувальні заходи «щодо двох додаткових осіб» у відповідь на проведену Росією повномасштабну військову операцію.

"Рада додала проросійського колишнього президента України Віктора Федоровича Януковича і його сина Олександра Вікторовича Януковича до списку осіб, організацій і органів, щодо яких застосовуються обмежувальні заходи, за їх роль у підриві або представленні загрози територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України, стабільності і безпеці держави, а також - у випадку з Олександром Вікторовичем Януковичем - за проведення угод з сепаратистськими угрупованнями в Донбасі України», - сказано в повідомленні.

Разом з тим Рада ЄС закликала РФ негайно вивести свої війська з України.

"ЄС рішуче засуджує невибіркові напади Росії на цивільне населення і цивільну інфраструктуру і закликає Росію негайно і беззастережно вивести всі свої війська і військову техніку з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів», - додали в Раді ЄС.

Рада ЄС відразу ж опублікувала це рішення в Офіційному журналі, що означає, що санкції вступають в силу без зволікань.

Пояснимо, що рестрикції мають на увазі заборону на в'їзд в ЄС і заморозку активів на території Євросоюзу при їх наявності.

Нагадаємо, що наприкінці травня Віктор Янукович написав статтю " на межі... Державність України вирішується зараз", що складається з 6 аркушів, в якій висловив свої побоювання щодо знищення української державності і закликав Київ відмовитися від розмов з Москвою з позиції сили.