• Пт. Сер 19th, 2022

Директор українського офісу Amnesty International залишає посаду після доповіді про ЗСУ

08:08 Сер 6, 2022 ,

Директор українського офісу Amnesty International Оксана Покальчук оголосила про свій відхід з правозахисної організації через вихід звіту правозахисників, в якому Збройні Сили України звинувачуються у створенні загроз для життя цивільних людей. Про це Покальчук написала на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

"Я звільняюся з Amnesty International в Україні. Це ще одна втрата, яку мені принесла війна... справа не в англійському, а в тому, що якщо ти не живеш в країні, в яку увірвалися окупанти і рвуть її на шматки, тобі, напевно, не зрозуміти, що тут такого - засудити армію захисників», - пояснила вона.

Покальчук запевнила, що робила спроби донести до організації думку українського офісу, щоб звіт про війну в Україні зі згадкою відповідальності ЗСУ за цивільні жертви був видалений.

"Ми, з боку українського офісу, постійно відзначали, що Прес-реліз, який організація випустила 4 серпня, повинен як мінімум досліджувати дві сторони і врахувати позицію Міноборони України. Як ми зазначали, представники Amnesty International звернулися до Міноборони з проханням про реакцію, але дали дуже мало часу на відповідь. В результаті цього, самі того не бажаючи, організація створила матеріал, що прозвучав як підтримка російських наративів», - підкреслила вона.

Нагадаємо, що Amnesty International оприлюднила звіт, в якому йдеться про те, що українські військові ставлять під загрозу цивільне населення, розміщуючи сили в житлових районах.

Згодом глава Міноборони України Олексій Резніков назвав звіт Amnesty International "збоченням".

Додамо, що український лідер Володимир Зеленський також засудив даний звіт.

Проте генсек Amnesty International Аньєс Калламар виступила на захист даної доповіді.