• Сб. Жов 1st, 2022

Суд у Києві замінив довічне ув'язнення російському військовому на 15 років

13:07 Лип 29, 2022 ,

Київський апеляційний суд пом'якшив покарання засудженого російського солдата Вадима Шишимаріна: довічне ув'язнення змінили на позбавлення волі терміном на 15 років. Про це повідомляє "РБК-Україна".

Після оголошення вироку адвокат російського танкера Віктор Овсянніков подав апеляційну скаргу, в якій просив суд виправдати його підзахисного.

Захисник послався на те, що суд не врахував кілька пом'якшуючих фактів злочину. Зокрема, те, що Шишимарін кілька разів відмовлявся виконувати наказ командира і добровільно здавався в полон.

Останнє засідання Апеляційного суду відбулося сьогодні, 29 липня. Суддя задовольнив скаргу частково: довічне ув'язнення було замінено на 15 років позбавлення волі.

Пояснимо, що суд над російськими військовими Шишимаріним за злочини на території України був першим. Шишимаріну пред'явили звинувачення за статтею 438 Кримінального кодексу України «Порушення законів і звичаїв війни».

Згідно з українським законодавством, підсудному загрожувало покарання у вигляді позбавлення волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічне ув'язнення.

За даними прокуратури, 28 лютого в селищі міського типу Чупаховка Сумської області росіянин вистрілив у беззбройного літнього чоловіка, який їхав по узбіччю дороги на велосипеді. Шишимарін перебуває під вартою після того, як його схопили.

Нагадаємо, що Шишимарін визнав свою провину.

23 травня Солом'янський районний суд засудив Вадима Шишимаріна до довічного ув'язнення за вбивство мирного жителя Сумської області.