Прогноз погоды по Украине

Google

Google - це гра зі словом googol (гугол). Цей термін придуманий Мілтоном Сіроттой, племінником американського googleматематика Едварда Кайзера, і вперше описаний в книзі Кайзера та Джеймса Ньюмена Математика і уява (Mathematics and the Imagination). Гугол - це число десять у сотому ступені, тобто одиниця зі ста нулями. Використання цього терміну відображає мету компанії Google зробити доступним для пошуку весь, практично нескінченний, масив інформації, розміщений в Інтернеті.

1995 - 1997
А що ж було до Google? Був Rub.

Як свідчить офіційна легенда Google, засновники компанії - двоє аспірантів кафедри інформатики Стенфордського університету Ларрі Пейдж і Сергій Брін - дуже не сподобалися один одному при першій зустрічі в 1995 році. 24-річний випускник Мічиганського університету Леррі проводив у Стенфорді вихідні, а 23-річний Сергій був в числі студентів, що супроводжували гостя по вузу. Вони сперечалися практично з будь-якого приводу; настільки помітна різниця у поглядах, втім, і дозволила їм зрештою сформувати єдиний підхід до вирішення однієї з найбільш серйозних проблем IT-індустрії: пошуку потрібної інформації у величезному масиві даних.
У січні 1996 року Леррі і Сергій почали спільну розробку пошукового сервера BackRub, що отримав свою назву за нетривіальне вміння аналізувати так звані "зворотні посилання", що вказують на той або інший сайт з інших ресурсів Інтернету. Леррі, який завжди захоплювався технікою і славився тим, що зібрав діючу модель принтера з деталей конструктора Lego ™, взявся за створення нового виду серверної середовища, в якій замість дорогих комп'ютерних систем використовувалися менш продуктивні ПК. Через постійну нестачу грошей (звичайною проблеми аспірантів) вони часто відвідували навантажувальні майданчики факультету в надії знайти серед нещодавно прибула техніки комп'ютери, які вони могли б позичити для своєї мережі.
Рік потому їх унікальний підхід до аналізу посилань придбав непогану репутацію серед тих, хто бачив його в дії, популярність BackRub зростала. Чутки про принципово нову технологію пошуку поширилися по всьому університетському містечку.
1998
Пошук покупця
Всю першу половину 1998 року Леррі і Сергій продовжували вдосконалювати свою технологію. Переслідуючи свою мету, яка згодом стане ключовим напрямком діяльності Google, вони придбали вінчестери загальним обсягом 1 терабайт за пільговими цінами і створили перший центр даних Google прямо в кімнаті Леррі в гуртожитку. Тим часом Сергій організував офіс, і двоє молодих людей почали звертатися до потенційних партнерів, намагаючись зацікавити їх покупкою ліцензії на кращу з доступних технологій пошуку. Незважаючи на те що в той час спостерігалося стрімке зростання числа Інтернет-компаній, у них не було великого бажання створювати власну фірму на базі розробленої ними технології.
Серед тих, до кого вони зверталися, був і загальний друг - засновник Yahoo Девід Філо. Філо схвалив їх перспективну технологію, але порадив Леррі і Сергію організувати власну компанію для розвитку пошукового сервера. "Коли він буде повністю розроблений і масштабувати", - сказав він - "поговоримо знову". Втім, інші керівники порталів проявили ще меншу зацікавленість в Google, як ця система стала тепер називатися. Так, один з них заявив, що "їх порталу цілком вистачить 80-відсоткової ефективності в порівнянні з конкурентами - наших користувачів не особливо цікавить пошук".
Пошуки інвестора
Після безуспішних спроб зацікавити власників найбільш знаменитих порталів Леррі і Сергій вирішили розвивати свою справу самостійно. Все, що їм було необхідно, - це невелика сума грошей для переїзду з гуртожитку та оплати боргів за кредитними картками, що збільшилися після придбання терабайта дискової пам'яті. Тому вони написали свій бізнес-план, відклали плани на отримання наукового ступеня і продовжували пошуки інвестора. Свій перший візит вони нанесли одному одного з викладачів університету.
Енді Бехтольшайм, один із засновників Sun Microsystems, завжди відрізнявся далекоглядністю. Йому достатньо було поверхневого знайомства з демо-версією Google, щоб побачити величезний потенціал цієї пошукової системи. Його зацікавив пошуковик, але він дуже поспішав. Брін так описував зустріч з Бехтольшаймом: "Ми зустрілися з ним рано вранці біля під'їзду будинку одного з викладачів університету в Пало-Альто. Коротенько ми описали систему. Він кудись поспішав, а тому сказав:" Замість того щоб обговорювати подробиці, чому б мені просто не виписати вам чек? "Чек на суму в 100 тис. доларів США був виписаний на ім'я компанії Google Inc.".
Виникла невелика дилема. Оскільки компанії Google Inc. з законним статусом ще не існувало, цей чек не можна було перевести в готівку. Він кілька тижнів лежав у шухляді письмового столу Леррі, поки вони з Сергієм готували документи для реєстрації компанії та шукали інших інвесторів серед рідних, друзів і знайомих. У кінцевому рахунку їм вдалося зібрати суму, необхідну для початкових капіталовкладень, - в цілому близько 1 мільйона доларів США.
Улюблений всіма гараж
У вересні 1998 р. компанія Google Inc. відкрила свої двері в Менло-Парку (Каліфорнія). Двері були з дистанційним управлінням, тому що офіс для персоналу Google у кількості трьох чоловік розташовувався в гаражі, орендованому в одного з друзів. Крім автоматичних дверей у офісу гаражного типу був ще ряд переваг, включаючи мийку, сушарку і джакузі. Там було навіть місце для паркування машини першого найнятого співробітника - Крейга Сілверстейна, нинішнього директора по технології Google.
До того часу сайт Google.com, тоді ще в бета-версії, обслуговував вже 10000 пошукових запитів в день. До несподівано отримав популярність веб-сайту з релевантними результатами пошуку прокинувся інтерес преси. У таких виданнях, як USA Today і Le Monde, з'явилися статті, розхвалювати Google. У грудні 1998 р. PC Magazine назвав Google в числі 100 кращих веб-сайтів і пошукових серверів світу. Google почав свій похід до світової слави.
1999
Знову переїзд
Google швидко переріс розміри гаража в Менло-Парку і до лютого 1999 року переїхав у справжній офіс на Університетському Авеню (University Avenue) в місті Пало-Альто. У компанії було вже вісім співробітників, а сервер обробляв 500 000 запитів в день. Інтерес до компанії також зріс. Її першим комерційним клієнтом стала корпорація Red Hat, яка частково була залучена обіцянкою Google встановити свою систему на сервери з операційною системою з відкритим вихідним кодом Linux.
7 червня 1999 компанія оголосила про те, що отримала кредит у розмірі 25 млн. доларів США від двох провідних венчурних компаній Силіконової долини - Sequoia Capital і Kleiner Perkins Caufield & Byers. І знову відбулося об'єднання протилежностей, яке колись породило Google, і представники цих двох конкуруючих компаній, що сходяться в поглядах на значимість нових інвестицій, увійшли до ради директорів Google. Майк Моріц з Sequoia і Джон Дерр з Kleiner Perkins, вже встигли до цього допомогти росту компаній Sun Microsytems, Intuit, Amazon і Yahoo!, приєдналися до Рему Шіраму, головному виконавчому директору Junglee, за столом для гри в настільний теніс, який використовувався в якості офіційного столу засідань ради директорів.
Скромні офіси компанії швидко стали заповнюватись відомими фахівцями. З Netscape на посаду віце-президента з розвитку бізнесу та збуту прийшов Омід Кордестані, з UC Santa Barbara на посаду віце-президента з розробок запросили Урса Хельце. Незабаром стало ясно, що в нинішньому офісі дуже мало місця. Співробітники компанії вже не могли відсунути стілець від столу, не стукаючись об спинку стільця сусіда.
Пошуковий сервер без приставки "бета"
Проблема була вирішена після переїзду Google в власний Googleplex в Маунтін-В'ю (Каліфорнія), який і донині є штаб-квартирою компанії. Заховане в куточку двоповерхової будівлі ядро Google продовжувала зростати: набиралися нові співробітники, встановлювалися зв'язку з новими клієнтами, залучалося увагу користувачів і преси. AOL / Netscape вибрав Google в якості своєї пошукової служби та допоміг подолати рубіж в 3 мільйони пошукових запитів в день. Стало ясно - Google розвивається. Те, що раніше було науково-дослідною роботою в коледжі, тепер стало справжньою компанією, яка надає послугу, що користується величезним попитом.
21 вересня 1999 приставку "бета" прибрали з веб-сайту.
Google продовжував розширюватися. Італійський портал Virgilio став клієнтом Google. Так само вчинив і провідний онлайновий довідник Великобританії Virgin Net. Пішла хвиля визнання, що принесла, зокрема, нагороду за новаторство в розвитку мережевих застосувань (Technical Excellence Award for Innovation in Web Application Development) від журналу PC і включення в декілька списків під назвою "Кращий з ...". Кульмінацією стала поява Google в десятці кращих кібернетичних технологій за 1999 рік від журналу Time.
2000
Внутрішні інновації
У Googleplex розвивалася унікальна корпоративна культура. Для створення атмосфери відкритого, дає вільне спілкування в офісі були прибрані традиційні перегородки, що розбивають робочий простір на комірки, а замість стільців використовувалися великі гумові гімнастичні кулі. Хоча на робочих столах офісу були встановлені потужні комп'ютери, в якості самих столів використовувалися дерев'яні двері, підтримувані парами козел. Лавові лампи повискакували всюди, як різнокольорові гриби після дощу. По залах розгулювали величезні собаки, серед яких виділявся величезний, але ласкавий леонбергер Йошка (Yoshka). Після суворого відбору в якості корпоративного шеф-кухаря був запрошений Чарлі Айерс, використав еклектичний набір рецептів, зміцнюють здоров'я, який він розробив, коли був кухарем у рок-групи Grateful Dead. Співробітникам було дозволено грати в хокей на роликах прямо на автостоянці компанії два рази на тиждень. В кінці кожного робочого тижня Леррі і Сергій проводили збори на відкритому майданчику, де за столами легко розміщувалися всі співробітники компанії - близько 60 осіб.
Неофіційна атмосфера сприяла колегіальності та швидкому обміну ідеями. Співробітники Google внесли безліч удосконалень в пошуковий сервер: додали каталог Google (в рамках проекту Open Directory Project на базі Netscape), надали можливість пошуку через бездротові пристрої. Google також почав думати глобально, упровадивши десять мовних версій для користувачів, які воліли виконувати пошук на своїх рідних мовах.
Популярність функцій Google у нових користувачів стрімко зростала, їх приваблювала висока швидкість пошуку. Широка популярність пошуку Google стала очевидна, коли в травні 2000 року сайт отримав Webby Award і нагороду "Народний вибір" (People's Voice Award) за технічні досягнення. Відповідна мова Сергія і Леррі складалася всього з п'яти слів: "Ми любимо вас, користувачі Google!" В наступному місяці Google офіційно став найбільшим пошуковим сервером в світі, проиндексировав мільярд сторінок, - вперше такий обсяг інформації Інтернету став доступний для пошуку.
Завдяки ретельному розподілу ресурсів компанія Google уникла необхідності додаткового фінансування крім первинних інвестицій. Тепер уже клієнти підписувалися на використання технології пошуку Google на їхніх власних сайтах. Із запуском програми реклами, орієнтованої на ключові слова, компанія Google отримала додатковий потік доходів. До середини 2000 року ці зусилля почали приносити реальні результати.
26 червня Google і Yahoo! оголосили про співпрацю, яка укріпила репутацію компанії, - тепер вона стала не тільки постачальником чудовою технології, але також і солідним підприємством, що відповідають на 18 мільйонів запитів в день. В наступному місяці ведення спільних справ було оголошено на всіх напрямках. Два порталу: провідний китайський портал NetEase і японський портал NEC BIGLOBE додали пошук Google на свої сайти.
Для залучення малого бізнесу до реклами, орієнтованої на ключові слова, Google створив AdWords - рекламну програму, яку можна самостійно активізувати в інтерактивному режимі за допомогою кредитної картки протягом декількох хвилин. Щоб надати користувачам можливість пошуку з будь-якої точки мережі, в кінці 2000 року Google ввів Панель інструментів Google. Цей новий модуль браузера дозволяє виконувати пошук в Google, не заходячи на його головну сторінку, використовуючи вікно пошуку панелі інструментів або натискаючи правою кнопкою миші на текст веб-сторінки, а також дозволяє виділяти ключові слова в результатах пошуку. Панель інструментів Google виявилася дуже популярна, і її завантажили мільйони користувачів.
До кінця 2000 року Google обробляв вже більше 100 мільйонів запитів в день і продовжував пошук нових шляхів надання користувачам необхідної їм інформації в будь-якій точці і в будь-який час. Пам'ятаючи про своє академічне коріння, Google почав пропонувати безкоштовні пошукові послуги школам, університетам і іншим освітнім установам у всьому світі.
Розуміючи, що питання виникають у людей не тільки під час роботи на ПК, Google вирішив перенести можливості пошуку на максимально можливу кількість бездротових пристроїв. У першій половині 2001 року з'явився ряд партнерських угод та інновацій, які дозволили надати можливості пошуку Google мобільним користувачам по всьому світу. Користувачі бездротових пристроїв з доступом в Інтернет в Азії, користувачі мобільних телефонів в режимі i-mode в Японії, користувачі бездротових пристроїв Sprint PCS, Cingular і AT & T і користувачі інших мобільних пристроїв по всьому світу отримали бездротовий доступ до 1,6 мільярда веб-документів в постійно зростаючому індексі Google.
2001
Google приймає кілька нових важливих рішень
Тим часом компанія Google придбала наріжний камінь Інтернет-культури. У лютому компанія Google вступила у володіння архівом новин Deja.com і приступила до важкій задачі з перетворення самого великого в Інтернеті архіву Usenet у пошуковий формат. За короткий час компанія Google удосконалила інтерфейс і роботу з повідомленнями, а також проіндексувала понад 500 мільйонів повідомлень, залишених за багато років в обговореннях Usenet.
Глобальна аудиторія Google зростала, і у компанії з'явилася можливість по збережених пошукових запитах складати знімки з потоку думок людства. Просіваючи потік ключових слів, Google визначив основні тенденції пошуку в Інтернеті і оформив їх у систему Google Zeitgeist (дух часу Google) - вікно в колективну свідомість людства, відображене в реальному часі. Google Zeitgeist демонструє зліт і падіння зірок на небосхилі пошуку, миттєве переміщення з мороку в центр і згасання. Подібно індексом S & P для масової культури, Google Zeitgeist відображає зміни в наших інтересах і непостійність слави.
Оскільки пошукові можливості примножилися, фінансовий стан компанії став соліднішим. На початок четвертого кварталу 2001 року Google оголосив про отримання прибутку, про що багато Інтернет-компанії могли тільки мріяти. І в якості визнання розвивається діяльності Google в серпні 2001 року в якості головного виконавчого директора в компанію Google прийшов д-р Ерік Шмідт. До цього він обіймав посаду головного виконавчого директора Novell Inc. і головного директора з технологій Sun Microsystems.
Інформація без кордонів
Коло друзів Google продовжував розширюватися. Угода з Lycos Korea відкрило пошук Google для нової групи азіатських користувачів Інтернету. У жовтні співпраця з Universo Online (UOL) зробила Google головним пошуковим сервером в Латинській Америці. У Гамбурзі та Токіо було відкрито нові торгові представництва для задоволення зростаючого міжнародного інтересу до рекламних програм Google. Нестримна привабливість Google позначилася також на розвитку його інтерфейсу: у користувачів з'явилася можливість пошуку на арабською, турецькою та 26 інших мовах.
Тим часом пошукова система Google продовжувала розвиватися і навчалася сканувати ряд нових типів інформації. У список доступних для пошуку документів Google було додано ще десять типів файлів. У грудні вийшла бета-версія розширеного пошуку картинок Google (звичайний пошук почався ще влітку з індексом в 250 мільйонів зображень). Також був запущений бета-пошук по каталогу Google (Google Catalog Search), який дав можливість шукати і переглядати в більш ніж 1100 каталогах "Товари поштою", доступних раніше тільки в друкованому варіанті.
А в грудні прийшло інше звістка: індекс Google досяг трьох мільярдів доступних для пошуку документів, компанія Google подолала черговий етап на шляху вирішення свого основного завдання - організувати і зробити доступною всю світову інформацію. В кінці року, відповідно до Year-End Google Zeitgeist (Google Zeitgeist за підсумками року), Google представив картину основних моделей, тенденцій і тим пошуку за 2001 рік.
2002
Апаратні пошуковики в жовтеньких коробочках
Успіх компанії Google в скануванні загальнодоступного Інтернету дозволив їй стати найбільш популярною системою для пошуку в Інтернеті.

Однак Googlebot - програма-робот, яка постійно сканує веб-сайти для оновлення та розширення індексу електронних документів Google, - змушений був зупинятися перед корпоративним брандмауером, тому співробітники, IT-менеджери і керівники підрозділів, які хотіли б використовувати функції пошуку Google на своїх робочих місцях, були позбавлені цієї можливості.
Однак у лютому 2002 року завдяки впровадженню Google Search Appliance - легко підключається апаратного пошукача в яскраво-жовтому корпусі - їх мрії стали реальністю. Незабаром він став сканувати корпоративні інтрамережі, сайти електронної торгівлі та університетські мережі, і організації різного рівня - від компанії Boeing до Університету штату Флорида - розширили свої можливості пошуку за допомогою "апаратно-програмного комплексу Google".
Закоханість у нововведення
Любов до Google з боку технологічного спільноти (інженерів, програмістів, веб-майстрів та інших відданих послідовників всіх типів і віків) зародилася в ті дні, коли захоплені відгуки користувачів про багатообіцяючої інноваційної пошукової технології поширювалися за межі Стенфордського університетського містечка. Неугасаемость цієї любові стала очевидною в лютому 2002 року, коли Google узяв верх у багатьох номінаціях конкурсу 2001 Search Engine Watch Awards. На ньому співтовариство веб-майстрів вручило Google призи за видатну пошукову послугу (Outstanding Search Service), кращий пошуковий сервер із зображень (Best Image Search Engine), кращий дизайн (Best Design), найбільш зручну пошукову систему для веб-майстрів (Most Webmaster Friendly Search Engine) і кращу функцію пошуку (Best Search Feature).
Google показав, що ця любов взаємна, реалізувавши ряд ініціатив, захопитися найприскіпливіших технофіли. Конкурс Google Programming Contest на краще рішення для пошукача з'єднав важку задачу з принадним призом в 10000 доларів США, відвідуванням Googleplex і шансом для переможця попрацювати деякий час з вихідним кодом Google. (Його переможець - Даніель Егнор з Нью-Йорка - створив програму, що дозволяє користувачам знаходити сторінки в межах певної географічної області).
Програмні інтерфейси Інтернет-додатків Google (API) дозволили програмами безпосередньо направляти запити в систему Google, отримуючи дані з мільярдів веб-документів. Їх випуск привів до цілого ряду нових рішень: від ігор на основі Google до нових інтерфейсів пошуку.
Клієнт обчислень Google Compute, нещодавно доданий на панель інструментів Google, використовує періоди простою на комп'ютерах користувачів, панель інструментів Google, для допомоги у вирішенні ресурсомістких наукових задач. Першим оцінити достоїнства нового інструменту зміг некомерційний науково-дослідний проект Стенфордського університету Folding @ home, в якому аналізується структура білків для оптимізації лікування різних захворювань.
Реклама, яку хочуть бачити користувачі
У лютому 2002 року була істотно модернізована система реклами AdWords, в тому числі схема розрахунку ціни, при якій рекламодавець платить за кожен клік по своєму оголошенню. Тепер розміщення реклами на пошукових сторінках стало економічно вигідно як для великих, так і для малих підприємств. Підхід Google до реклами завжди грунтувався на принципі, що чудово зарекомендував себе для пошуку: зосередити всю увагу на користувача, а решта додасться. В області реклами це означає використання ключових слів для показу оголошень цільової аудиторії та визначення рейтингу оголошень для показу оголошень, підходять за змістом до запитів користувачів. У результаті оголошення показуються тільки тим користувачам, яким вони дійсно потрібні, - такий підхід вигідний як для користувачів, так і для рекламодавців, які рекламують свої товари і послуги тільки для цільової аудиторії.
У травні цей підхід отримав вотум довіри, коли провідний американський постачальник послуг Інтернету America Online вибрав Google в якості пошукової та рекламної системи для більш ніж 34 мільйонів своїх користувачів і десятків мільйонів інших відвідувачів системи AOL, назвавши наш пошуковик "чемпіоном і королем веб-пошуку" . Подальше підтвердження надійшло від журналу BtoB Magazine, який назвав Google веб-сайтом № 1 в сфері реклами та компанією № 5 серед всіх компаній, що займаються корпоративної рекламою через будь-які засоби масової інформації, як інтерактивні, так і традиційні.
Відкриття розділу Google Labs дозволило інженерам Google продемонструвати свої улюблені ідеї заповзятливої аудиторії. Користувачі отримали можливість знайомитися з прототипами (бета-версіями) розробок, в той час як розробники почали отримувати відгуки та пропозиції, які дозволяли їм успішно завершувати проекти. Паралельно допрацьовувалися кілька служб, від Google Voice Search, що дозволяє проводити пошук в Google шляхом телефонного дзвінка, до Google Sets, що створює повні набори (скажімо, список коштовного каміння) з кількох прикладів (топаз, рубін, опал), надаючи для кожного члена нового набору його власну пошукову посилання.
Всі потрібні новини по кліку
У вересні 2002 року була запущена бета-версія служби Новини Google, що надає одночасний доступ до 4500 провідним новинним джерелам в світі. Комп'ютерна програма автоматично вибирала і розміщувала заголовки і фотографії, постійно оновлюючи сторінку. Ця безкоштовна служба дозволила користувачам шукати, знаходити і виконувати переходи за допомогою посилань від кожного заголовка до основної статті.
Запуск в грудні 2002 року служби Froogle в тестовому режимі став ще одним підтвердженням відданості Google до інновацій та оптимізації кінцевих результатів. Здійснюючи пошук на мільйонах релевантних веб-сайтів, Froogle допомагає користувачам знайти кілька джерел певних товарів, відображаючи також відповідні картинки і ціни.
2003
Світ змінюється
Інновації Google продовжували змінювати не лише світ пошуку, але й ринок реклами і сферу публікації. У 2003 році Google придбав компанію Pyra Labs і став "будинком" для Blogger, основного постачальника послуг для тих, хто воліє ділитися своїми думками зі світом за допомогою інтерактивних веб-журналів. Деякий час по тому з'явилася програма Google AdSense, яка пропонує веб-сайтам будь-якого розміру простий метод отримання доходу за допомогою розміщення точно орієнтованих оголошень поруч з їх змістом. Технологія Google AdSense аналізує текст на будь-якій сторінці і показує відповідні йому релевантні оголошення, збільшуючи корисність сторінки та ймовірність того, що переглядали її користувачі дійсно натиснуть на рекламне оголошення.
Навесні була випущена версія 2.0 панелі інструментів Google, а восени до неї приєдналася панель пошуку Google. Панель інструментів була доповнена блокувальником спливаючих вікон і заповнювачем форм, а розміщення значка панелі пошуку на панелі завдань Windows дозволяє виконувати пошук за допомогою Google, не відкриваючи браузер. За допомогою одного і того ж вікна пошуку Google тепер можна було знайти безліч корисної інформації завдяки новим функціям: калькулятору, відстеження посилок, інформації про рейси літаків, ідентифікаційних номерах транспортних засобів (VIN) і т.д.
2004
Нові досягнення
Коли індекс сайту Google збільшився до 4,28 мільярда веб-сторінок, американський маркетинговий онлайн-журнал Brandchannel знову назвав Google "брендом року" в 2003 році, а ABC News відзначила цю подію, назвавши Леррі та Сергія "Людьми тижня". Google перевів більшу частину відділів, розташованих в Маунтін-В'ю, в нову штаб-квартиру. А 17 лютого Google оголосив про те, що веб-індекс містить вже більше 6 мільярдів елементів (включаючи вищезгадані 4,28 мільярда веб-сторінок плюс 880 000 000 картинок, 845 мільйонів повідомлень Usenet і зростаючу колекцію сторінок з книжкової інформацією).
На початку 2004 року з'явилися нові служби і серед них - місцевий пошук, призначений для тих випадків, коли користувачеві потрібно всього-навсього знайти поблизу магазин, де можна купити шини, або кафе, де продаються свіжі тістечка. Через кілька тижнів Google надав спосіб орієнтації оголошень рекламодавців на місця розташування, що знаходяться на певній відстані від їх магазинів. Це удосконалення було корисно не тільки для комерсантів, але і для користувачів, так як дозволяло спростити пошук товарів та послуг в найближчих торгових точках. Потім в Google Labs з'явилася можливість персонального пошуку, що дозволяє користувачам вказувати свої уподобання і змінити рівень налаштування в результатах пошуку.
1 квітня Google повідомив про плани відкриття науково-дослідного центру на Місяці і нової безкоштовної поштової служби Gmail з об'ємом 1 ГБ для кожної поштової скриньки. Незабаром стало ясно, що Gmail - це не першоквітневий розіграш. В якості нового підходу до організації поштових послуг і першою серйозною переекзаменування старих систем Gmail пропонує потужну вбудовану функцію пошуку, угруповання повідомлень по рядку теми в ланцюжку повідомлень та достатня вільний простір для тривалого зберігання важливих повідомлень, накопичених за роки роботи. Використовуючи технологію AdSense, Gmail може показувати поруч з поштовими повідомленнями підходящі за змістом оголошення, надаючи одержувачам можливість реагувати на цю інформацію.
29 квітня компанія Google оголосила про подачу реєстраційної заяви про проведення первісної публічної емісії в американську державну Комісію з цінних паперів (SEC). На початку травня компанія Google опублікувала нову версію популярної служби онлайнових публікацій Blogger, що дозволяє користувачам створювати і збирати інформацію та обмінюватися думками і досвідом з іншими користувачами по всьому світу. А в червні компанія оголосила про нову версію Google Search Appliance зі швидкістю обробки 300 запитів в хвилину і можливістю масштабування від 150000 до понад 15 мільйонів документів.
А чи багато в картинці користі?
13 червня компанія Google оголосила про придбання компанії Picasa, Inc. Ця компанія зі штаб-квартирою в місті Пасадена, штат Каліфорнія, спеціалізується на управлінні колекціями цифрових фотографій і допомагає користувачам систематизувати фотографії, складати альбоми та обмінюватися цифровими фотографіями. Крім того, Picasa включає невеликий додаток Hello для публікації фотографій в веб-журналах Blogger та обміну зображеннями з друзями за допомогою технології передачі миттєвих повідомлень.
19 серпня розпочались продаж акцій компанії під індексом GOOG на фондовому ринку в системі NASDAQ через маловідомий процес "голландського аукціону", який використовується для залучення більш широкого кола інвесторів замість звичайно використовуваної первинної публічної емісії.
В цей же час Google провів другий щорічний конкурс з програмування Code Jam для залучення талановитих програмістів з різних країн світу, у фіналі якого брали участь 50 чоловік. Головний приз у 10000 доларів США отримав Серхіо Санчо (Sergio Sancho), студент факультету інформатики Університету Буенос-Айреса. 14 жовтня Google випустив першу версію невеликого безкоштовно завантажуваного додатку Google Desktop Search для локального пошуку файлів на персональному комп'ютері (включаючи електронну пошту, робочі файли, історію веб-пошуку та миттєві повідомлення чатів) з використанням пошуку Google. У вересні цього року у нас вже було більше 100 доменів Google (Норвегія та Кенія стали номером 102 і номером 103, відповідно).
У жовтні з'явилася бета-версія нової служби Google SMS, що дозволяє користувачам без використання комп'ютерів швидко і просто отримувати миттєві точні відповіді на запити (наприклад, інформацію про місцеві підприємствах, словникові визначення та ціни на товари) в текстових повідомленнях за допомогою мобільного телефону або портативного пристрою , такого як BlackBerry, відправивши запит з коротким п'ятизначним кодом США 46645 (або GOOGL на більшості мобільних телефонів).
Крім того, в жовтні ми опублікували фінансові результати за перший квартал нашої діяльності в якості відкритої акціонерної компанії. Дохід компанії за підсумками що завершився третього кварталу 2004 фінансового року досяг 805 900 000 доларів. Це на 105% більше, ніж у третьому кварталі попереднього року. Ми також уклали нову багаторічну угоду з AOL Europe для надання повнофункціонального релевантного пошуку та цільової реклами приблизно 6300000 користувачів у Німеччині, Франції та Великобританії.
А чи багато в картинці користі? (Частина 2)
В кінці жовтня компанія Google оголосила про придбання компанії Keyhole Corp., Що займається розробкою цифрових і супутникових карт, яка також знаходиться в Маунтін-В'ю (Каліфорнія). В результаті цього придбання користувачі Google отримали новий потужний інструмент пошуку для перегляду тривимірних зображень будь-якої точки земної кулі і можливість використання великої бази даних доріг, підприємств і багатьох інших визначних пам'яток.
Наше європейський підрозділ тепер перемістилося в нову штаб-квартиру Google в Дубліні з офіційного схвалення заступника прем'єр-міністра Ірландії Мері Харні. Тут працює 150 співробітників Google з 35 країн, що говорять на 17 мовах, що вкрай важливо для ведення діяльності в Європі. А засновники компанії отримали нові почесні звання: Леррі Пейдж був обраний членом Національної академії інженерних наук і разом з Сергієм Бріном удостоєний престижної премії Марконі за 2004 рік, якою нагороджуються люди, які здійснили значні відкриття; серед лауреатів-попередників Тім Бернерс-Лі, архітектор Всесвітньої павутини , і Роберт Меткалф, винахідник технології Ethernet.
Розширюються горизонти
В якості визнання розширюється міжнародної діяльності Google на посаду віце-президента, відповідального за діяльність компанії Google на європейському ринку, прийшов Нікеш Арора. Влаштувавшись в Лондоні і маючи недавній досвід роботи на керівних посадах у компаніях T-Mobile і Deutsche Telekom, Арора став відповідати за створення та розширення стратегічних партнерських відносин в Європі. Крім того, ми вибрали ще одне місце земної кулі, а саме Токіо, для створення дослідницького центру і залучення талановитих інженерів з Японії та інших країн Азії. Наступним етапом нашого розвитку стало відкриття технічного центру в Кіркленд (Вашингтон). Крім того, у листопаді розмір індексу Google досяг 8 мільярдів веб-сторінок.
У грудні була запущена служба Групи Google, нова версія знаменитого архіву Usenet, що містить 1000000000 повідомлень по тисячам тим, яким Google керує з 2001 року. Нова служба "Групи Google" дозволяє користувачам створювати і вести власні групи повідомлень електронної пошти та списки обговорень. В рамках програми Google Print було оголошено про угоду з бібліотеками Гарварда, Стенфорда, університетів Мічигану та Оксфорда, а також з Нью-йоркської публічної бібліотекою і про рішення сканувати книги з їх зборів, щоб зробити їх доступними користувачам у всьому світі за допомогою пошуку в Google .
2005
Щось новеньке, в блакитній коробочці
Google Search Appliance породив нове більш дешеве пристрій - блакитну модель Google Mini, призначену для використання в корпоративних мережах малих і середніх підприємств, яким потрібно пошуковик рівня Google для пошуку по їх сайтам і документам. Google Mini - це перше (і поки єдине) пристрій Google, яке продається тільки через Google Store поряд з різними споживчими товарами, які часто відзначені чотириколірного логотипом. Також був введений в дію новий проект Google Video, записуючий інформацію з телевізійних програм і робить її доступною для пошуку. Тим часом база даних служби пошуку зображень в Google виросла більш ніж до 1 мільярда зображень всіх типів - фотографій, креслень, картин, ескізів, карикатур, плакатів і т. д.
Була завершена остання версія Google Desktop Search, що дозволяє поширити пошук на значно більше число типів файлів, включаючи PDF і MP3. Вона доступна англійською, голландською, іспанською, італійською, китайською, корейською, німецькою, французькою та японською мовами. Google офіційно відкрив офіс в Хайдарабад для підтримки AdWords і проектів QA, який також став "домом" для першого крикетного клубу Google. А в травні ми запустили Google Desktop Search для підприємств, що дозволяє здійснювати високоякісний пошук Google в корпоративної мережі, підтримуючи необхідний ІТ-адміністраторам контроль за безпекою, інформацією та розгортанням.
У Google Local з'явилася нова функція - Карти Google, система динамічних інтерактивних карт, використовується користувачами в Північній Америці для пошуку інформації про місце розташування, переміщення по картах, швидкого та простого пошуку потрібного маршруту. Карти Google відрізняються простий навігацією, докладними вказівками маршрутів та можливістю підбору підприємств, розташованих по сусідству з адресою, згаданим у запиті. Ще більш цікаво те, що завдяки інтеграції технології Keyhole Карти Google можуть відображати як традиційні карти, так і супутникові фотографії (вид місцевості з висоти).
Для нас важлива швидкість ...
Ми вважаємо, що швидкість має першорядне значення, і багато, безсумнівно, з нами погодяться. Це загальноприйняте прагнення заощадити час призвело до появи таких нових функцій, як Моя історія пошуку (економить час, показуючи колишні пошуки) і Google Web Accelerator (заощаджує час, прискорюючи відкриття веб-сторінок за рахунок "попереднього завантаження", - завантажує лише оновлене зміст) .
У березні компанія Google придбала програмне забезпечення для веб-аналітики фірми Urchin з Сан-Дієго. Тисячі популярних веб-сайтів і фахівців з маркетингу використовують це програмне рішення, що дозволяє краще зрозуміти потреби користувачів, відстежувати ефективність маркетингової політики та оптимізувати зміст сайту. Google планує надати доступ до цих інструментів, щоб допомогти власникам веб-сайтів зробити їх сайти більш ефективними і збільшити рентабельність інвестицій у рекламу.
Google завжди був зацікавлений у підтримці, пошуку та наймі на роботу технічних фахівців прекрасної статі. Ми постійно приймаємо на роботу жінок і пропонуємо підтримку студенткам з фонду стипендій імені Аніти Борг. У 2005 році ми нагородили стипендіями 23 дівчини. Це чудові студентки і аспірантки, завершальні свою освіту в галузі інформатики або суміжних галузях науки.
Крім того, в 2005 році виявилося, що весь світ звернув увагу на блоги та канали - два важливих способу швидкої і простий публікації і підписки на безліч сайтів, що публікують інформацію в режимі реального часу. Після річного навчання та розвитку в нашому власному Google Blog часто стали публікуватися повідомлення фахівців про продукти та співробітників Google - і тисячі людей підписалися на цей канал. У травні почала діяти служба AdSense для каналів, що дозволяє кожному блогеру отримувати доходи від показу точно орієнтованих оголошень AdSense в рамках каналу. Що стосується служби Blogger, ми продовжуємо розробляти нові функції, в тому числі можливість передачі нових елементів і фотографій з будь-якого місця - навіть з мобільного телефону.
У середині року ми оголосили про додавання за запитом користувачів в Google Labs функції персональної головної сторінки, що дозволяє додавати заголовки новин з будь-яких пропонованих каналів, інформацію про котирування акцій, погоді, сеансах фільмів і навіть маршрутах. Деякі користувачі вважають за краще класичне (просте) оформлення сторінки Google, однак надходять і запити на її зміну.
До того як у червні була запущена служба Google Sitemaps, веб-майстри публікували свої сторінки в Інтернеті і чекали, поки ми просканіруем їх сайти і включимо в пошуковий індекс Google. Коли ця служба вступила в дію, вони отримали можливість встановлювати черговість сторінок, вказуючи сторінки, які необхідно просканувати першими, і повідомляти нам про оновлення сторінок, щоб Google міг швидше індексувати їх новий зміст. Крім того, ми просунулися в країну заходять сонця і відкрили скандинавський відділ збуту в Стокгольмі.
І якщо говорити про світ у цілому, придбання технології Keyhole минулої осені призвело нас до створення служби Google Earth, яка була анонсована в кінці червня. Ця технологія забезпечує можливість бачити будь-яку точку земної кулі з висоти або в великому збільшенні. Як виявилося, коли ми говоримо про "світовий інформації", ми маємо на увазі і географію. І оскільки на білому світі є така швидко розвивається країна, як Китай, у липні ми оголосили про відкриття нового дослідницького центру в Китаї і взяли на роботу відомого вченого Кай-Фу Лі. Ми постійно займаємося підбором персоналу, і одна з найважливіших посад - це "шеф-кухар". У серпні ми оголосили про пошук не одного, а відразу двох шеф-кухарів для наших розширюється столових в Маунтін-В'ю, де снідають, обідають, вечеряють і відзначають святкові події співробітники Google та їх гості.
Хоча зазвичай серпень - пора затишшя, ми цього не помічаємо. У цьому місяці ми випустили два важливих продукту: Google Talk - безкоштовний засіб для спілкування між людьми в будь-який час і в будь-якому місці за допомогою комп'ютера, що включає службу передачі миттєвих повідомлень і технологію crystal-clear для передачі голосу; а також наступне покоління Google Desktop, тепер надає миттєвий доступ до файлів, поштових повідомлень, новин, фотографій, інформації про погоду, каналах RSS, котируванням акцій та іншої персональної веб-інформації.
Зберігаючи і розвиваючи свої пошукові традиції, в середині вересня ми випустили Google Blog Search - інструмент, що допомагає людям швидко знаходити інформацію в блогах по всьому світу. І знаючи, що ми багатьом зобов'язані провидцям, ми оголосили про те, що на роботу в компанію був прийнятий Вінтон (Вінт) Серф, який вважається "батьком-засновником" Інтернету і головним ідеологом Мережі, щоб він продовжив свою діяльність з розвитку глобального Інтернету вже в нашій компанії.
Локальне і глобальне просування
У жовтні ми об'єднали наші продукти Google Local і Карти Google в єдину службу Google Local, яка (природно) спеціалізується на картах. Тепер ми пропонуємо, можливо, навіть більш корисну версію служби Google Local для мобільних телефонів - адже користувачі більше мають потребу в цих інструментах для пошуку шляху в нетрях великих міст далеко від своїх комп'ютерів. Ми також відзначили у своєму звіті про прибуток за третій квартал той факт, що кількість штатних співробітників у нашій компанії збільшилася до 4989 в порівнянні з 4183 в кінці попереднього кварталу.
У відповідь на триваючий неослабний зростання обсягу цифрової інформації у жовтні ми анонсували нову веб-службу Google Reader, що допомагає організувати і агрегувати потоки блогів, веб-сторінок і новинних підписок, які нам усім необхідні. Це більш зручний спосіб зібрати по шматочках всі дані на одному екрані і керувати кількома видами "каналів". Ми також розширили нашу підтримку ініціатив у галузі розробки програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом, виділивши 350000 доларів США на гранти університетам Портленда і штату Орегон для розробки відкритого вихідного коду. Це - продовження нашої тримісячної програми для студентів-програмістів "Summer of Code" з бюджетом у 2 мільйони доларів.
Чим більше ініціатив ми висуваємо, тим більше позначається необхідність у розширенні, тому ми відкрили новий офіс у Фініксі, а також збільшили штат, оголосивши, що Джонні Шу приєднається в Пекіні до Кай-Фу Лі в якості президента з розвитку бізнесу та збуту в Китаї. Незабаром після цього ми також відкрили перші офіси в Латинській Америці - в містах Сан-Паулу (Бразилія) і Мехіко.
Розвиток ключових напрямків діяльності
У середині листопада 2005 року ми запустили дві важливі служби для розширення ключових напрямків нашої діяльності в сфері пошуку та реклами. Одна з них, Google Base, надає новий спосіб завантаження різних видів змісту: списків, веб-сторінок та елементів будь-якого типу в структурованому форматі, за якими можна потім вести пошук. Це можуть бути як описи товарів, так і наукові дані, рецепти або списки 10 кращих компаній - відомості, яких раніше могло і не бути в Інтернеті. Інша служба - Google Analytics (раніше відома під назвою "Urchin") - це служба, яку ми купили і інтегрували в наші рекламні продукти. Надання можливостей аналізу фактичних результатів онлайнових і маркетингових кампаній - це що швидко напрямок, і наша служба, яка тепер є безкоштовною, доступна всім, кому необхідно уважно відслідковувати ці аспекти.
Наприкінці осені проект Google Print було перейменовано в Пошуку книг Google, що більш точно відображає його призначення. Частиною Пошуку книг Google є наш проект сканування книг, що знаходяться у вільному доступі, які ми прагнемо зробити легко доступними читачам у всьому світі. У цей час ми також брали участь в громадських дебатах про важливі принципи, що лежать в основі служби пошуку книг, в декількох повідомленнях в нашому блозі.
У зв'язку з розширенням на всіх фронтах ми також ввели в наш рада директорів доктора Ширлі Тілмен і Енн Метер, що мають величезний досвід роботи і безліч цінних навичок.
На фініші 2005 року ми ввели в дію функцію пошуку в музичних файлах, що надає цілий спектр інформації: відомості про композиторів і виконавців, назви, посилання на альбоми, відгуки та адреси магазинів, де можна купити музичні записи. В кінці цього місяця ми оголосили про новий важливому угоді з AOL, розширювальному довголітнє стратегічне співробітництво між двома компаніями. Крім іншого, це угода передбачає глобальне партнерство в області інтерактивної реклами, надання користувачам Google доступу до більшого обсягу матеріалів AOL і включає наші інвестиції в AOL у розмірі 1 мільярда доларів. І, нарешті, в цьому місяці ми підбили підсумки першого року існування Google Blog, підрахувавши, крім усього іншого, число опублікованих рекомендацій по продуктах (38), анонсів нових продуктів (77), заміток про культуру Google (40) і міжнародних повідомлень (19 ). Нам належало зробити ще більше в новому році.
2006
Січень
• У Пекіні проводиться перший у Китаї конкурс Code Jam. Переможцем серед більше 13 000 учасників стає випускник Чуан Ху.
• Оголошено про придбання компанії dMarc, що надає послуги реклами на цифровому радіо.
• У Китаї стартує Google.cn, регіональна версія Google.
• Служба Picasa перекладена більш ніж на 25 мов, включаючи польську, тайський і в'єтнамський.

Лютий
• У Gmail додано чат на основі технології обміну миттєвими повідомленнями Google Talk.
• Ерік Шмідт обраний членом Національної академії інженерних наук.
• Доктор Ларрі Діамант стає виконавчим директором підрозділу Google.org, яке спеціалізується на благодійних проектах.
• Стартувала служба "Новини Google" для мобільних пристроїв.

Березень
• Оголошено про придбання Writely, текстового редактора з веб-інтерфейсом, на основі якого пізніше створюється служба Документи Google.
• У результаті спільної роботи фахівців з Маунтін-В'ю, Бангалора і Нью-Йорка була створена служба Google Фінанси - ефективний засіб для роботи з фінансовою інформацією.

Квітень
• 1 квітня оголошено про випуск нового продукту Google Romance: "Вибір партнера - завдання пошукових систем".
• Представлений Календар Google, в яких реалізований обмін інформацією та можливість спільної роботи.
• Служба Карти Google стає доступною у Франції, Німеччині, Італії та Іспанії.

Травень
• Користувачам стає доступний інструмент Тренди Google, який показує статистику пошукових запитів за певний період часу.

Червень
• Розроблена служба Веб-альбоми Picasa, що дозволяє розміщувати фотографії в Інтернеті.
• У Оксфордський словник англійської мови доданий дієслово "google".
• Оголошено про появу служби Google Checkout, яка являє собою простий і зручний спосіб оплати покупок в Інтернеті.
• З'являється вісім нових мовних версій сервісів Gmail, Новини Google і iGoogle для мобільних телефонів в доповненні до версій англійською, французькою, італійською, німецькою, іспанською, датською, російською, китайською і турецькою мовами.
• Gmail переведений на арабська мова та іврит. Тепер інтерфейс цієї служби підтримує 40 мов.

Липень
• У європейському конкурсі Google Code Jam, проведеному силами офісу Google у Дубліні, взяло участь майже 10000 програмістів з 31 країн. Переможцем став Томаш Чайка з Польщі.

Серпень
• Представлений безкоштовний доступ до WiFi на всій території міста Маунтін-В'ю.
• До бібліотечної проекту Google Книги приєднується більше 100 бібліотек Університету Каліфорнії.
• У рамках конференції, присвяченої 40-річчю Star Trek, Google демонструє інструменти для використання на міжгалактичному рівні.
• Розроблено комплекс додатків Google Apps, функціональні можливості якого принесуть користь будь-якої організації. Цей комплекс також включає в себе Gmail і Календар.
• Google Книги надає можливість безкоштовно завантажувати у форматі PDF загальнодоступні книги.

Вересень
• У Новини Google додана можливість пошуку по архівах статей за більш ніж 200 років.
• У службу Google Планета Земля додані спеціальні шари, надані Discovery Networks, інститутом Джейн Гудолл, Службою національних парків США та фахівцями Програми ООН із захисту навколишнього середовища.
• Мадридський університет Комплутенсе стає першою іспанською бібліотекою, що приєдналася до бібліотечного проекту Google Книги.

Жовтень
• За підтримки LitCam та Інституту ЮНЕСКО з навчання протягом усього життя Google запустив проект Literacy Project, в рамках якого доступ до навчальних матеріалів надається викладачам, групам боротьби з неписьменністю, а також всім особам, зацікавленим у підвищенні грамотності.
• Google набуває відео хостинг YouTube.
• Представлені веб-додатки Документи і Таблиці. Текстовий редактор "Документи Google" створений на основі додатка Writely (придбано в березні).
• Запущена Користувальницька пошуку Google, яка надає блогерам і власникам веб-сайтів можливість створювати пошукові системи, в повній мірі відповідають їхнім запитам.
• Google купує JotSpot, вікі-платформу для спільної роботи, на основі якої пізніше будуть створені Сайти Google.

Листопад
• У Великобританії проводиться перший національний конкурс святкових логотипів Doodle 4 Google на тему "Моя Британія". У конкурсі взяли участь більше 15 000 дітей. Переможцем була обрана 13-річна Катрін Чіснелл, а її святковий логотип був розміщений на www.google.co.uk. З тих пір конкурс Doodle 4 Google кілька разів проводився в інших країнах.

Грудень
• Розроблена служба пошуку патентів в США, в рамках якої проіндексовано понад 7 млн патентів, зареєстрованих з 1790 року.

2007
Січень
• Google оголошує про укладення партнерства з China Mobile, найбільшим у світі оператором стільникового зв'язку, для надання на території Китаю послуг мобільного пошуку і пошуку в Інтернеті.

Лютий
• Випущена версія Карт Google для Австралії з підтримкою мобільних пристроїв і можливістю пошуку комерційних організацій.
• Програми Документи і Таблиці Google відтепер доступні на більш ніж 12 мовах: французькою, італійською, німецькою, іспанською, традиційному китайському, спрощеному китайському, корейському, турецькою, польською, голландською, бразильському, португальською та російською.
• У День святого Валентина Google знімає обмеження на реєстрацію в Gmail. Раніше створити акаунт можна було лише за запрошенням.
• Здійснюється випуск версії Google Apps для комерційних підприємств, в результаті чого компанії отримують можливість використання технології хмарних обчислень.
• Серія зустрічей Candidates @ Google починається із зустрічі з сенатором Хілларі Клінтон, першою з кандидатів у президенти на виборах 2008 року. Також були організовані зустрічі з сенаторами Бараком Обамою і Джоном Маккейном, проведені в Googleplex.
• У Карти Google додана інформація про трафік на дорогах в більш ніж 30 містах на території США.

Березень
• Завершується перший конкурс програмістів в Латинській Америці. Володарем головного призу стає бразилець Фабіо Діас Морейра. Свою нагороду він отримує в боротьбі з 5000 програмістів з усього континенту.
• Google підписує партнерський договір, щоб надати 70 000 студентів університетів в Кенії і Руанді безкоштовний доступ до версії Google Apps для навчальних закладів.

Квітень
• Перше квітня - насичений день: представлений паперовий архів Gmail і технологія TiSP (туалетний інтернет-провайдер), також Google втрачає (і знаходить) справжню змію в нью-йоркському офісі!
• У Blogger додана підтримка ще восьми мов, в результаті чого їх загальна кількість сягає 19.

Травень
• Разом з компанією Growing Connection Google влаштовує в центрі будівлі Googleplex город, який постачає овочі для кафе.
• Офіс в Анн-Арбор в штаті Мічиган переїжджає в нове постійне приміщення. Святкування цієї події відбувається за участю губернатора Дженніфер Гренхолм. Цей офіс надає підтримку служби AdWords.
• На конференції Searchology Google повідомляє про нові досягнення в розробці універсальної технології пошуку. В даний час на одній сторінці відображаються результати пошуку по відео, новинам, книгам, малюнкам, а також результати локального пошуку.
• Розроблена служба Google Hot Trends, яка відображає 100 найбільш популярних пошукових запитів, дозволяючи дізнатися, що в поточний момент користувачі шукають в Інтернеті.
• У Карти Google доданий режим перегляду вулиць для п'яти міст США: Нью-Йорк, Сан-Франциско, Лас-Вегас, Майамі і Денвер.
• На конференції Developer Day Google оголошує про розробку Google Gears (зараз називається просто Gears) - технології з відкритим вихідним кодом для створення веб-додатків, що працюють в автономному режимі.

Червень
• Карти Google обрані для використання на Apple iPhone.
• Зареєстровано дев'ять нових доменів YouTube: Бразилія, Франція, Італія, Японія, Нідерланди, Польща, Іспанія, Ірландія та Великобританія.
• Оголошено про укладення партнерської угоди з Salesforce.com, в рамках якого додатка для управління взаєминами з клієнтами цієї компанії об'єднуються з AdWords.
• Представлено кілька екологічних ініціатив, зокрема, програма RechargeIT по просуванню технології гібридних електромобілів, а також встановлення сонячних батарей в Googleplex в Маунтін-В'ю. Оголошено про намір досягти до кінця 2007 року нейтрального рівня емісії вуглецю. Крім того, Google оголошує про організацію групи Climate Savers Computing Initiative, до якої увійшли Intel, Dell і більше 30 інших компаній.
• Представлені Просвітницькі програми Google Планета Земля, які призначені для того, щоб допомогти некомерційним організаціям привернути увагу до їх ініціативам допомогою Google Планета Земля.

Липень
• Оголошено про придбання Postini.
• Проведено перші дебати на CNN / YouTube, в яких взяли участь вісім кандидатів у президенти США від демократичної партії. Республіканцям така можливість була надана в листопаді 2007.
• У систему Google Фінанси додані перший неамериканські ринки - канадські фондові біржі.
• Інструменти Google Apps тепер доступні на 28 мовах.

Серпень
• Розширення меж: у службу Google Планета Земля доданий шар Небо, що включає в себе інформацію про сузір'я і віртуальні тури по галактиці.

Вересень
• Представлена версія AdSense для мобільних пристроїв, яка дозволяє розміщувати оголошення на веб-сайтах, оптимізованих для мобільних браузерів.
• Спільно з X PRIZE Foundation Google оголошує про проведення гонки роботів до Місяця Google Lunar X PRIZE. Головний приз - чек на 30 млн доларів.
• У Документи Google додано новий додаток Presently, призначене для створення презентацій.
• Випущені версії Google Reader на французькій, італійській, німецькій, іспанській, голландською, англійською (Великобританія), китайською (традиційне і спрощений), японською та корейською мовами.

Жовтень
• Оголошено про запуск ініціативи по використанню суперкомп'ютерів, реалізованої за підтримки IBM. В рамках даної програми студенти зможуть дізнатися, як слід вирішувати завдання по розрахункам в масштабах Інтернету.

Листопад
• Розроблено набір API-інтерфейсів OpenSocial, орієнтований на створення додатків для соціальних мереж.
• Google повідомляє про появу Android, першої відкритої платформи для мобільних пристроїв, і укладення партнерських угод з іншими компаніями в рамках альянсу Open Handset Alliance. Незабаром після цього було оголошено про проведення конкурсу розробників Android Developer Challenge з бюджетом в 10 млн доларів.
• Google.org оголошує про запуск ініціативи RE <C, спрямованої на перехід до поновлюваних джерел енергії, які є менш дорогими, ніж вугілля. Спочатку основна увага була спрямована на розробку технологій використання сонячної енергії та енергії вітру.

Грудень
• Королева Великобританії відкриває Королівський канал на YouTube. Вона першою з монархів скористалася можливостями відео в Інтернеті.

2008
Січень
• Google.org дає старт п'яти ключовим ініціативам у додаток до програм RE <C і RechargeIT, про які було оголошено раніше. У числі нових ідей - розробка рішень для передбачення і попередження глобальних криз, підвищення якості суспільних послуг і надання підтримки у розвитку малого бізнесу.
• Google бере участь в аукціоні на ліцензування спектру частот 700 МГц, щоб розширити доступ до відкритої бездротового зв'язку для користувачів.

Лютий
• Представлена нова функція для користувачів, що здійснюють пошук на івриті, арабською та іншими мовами з напрямком письма справа наліво. Ця функція спрощує процедуру пошуку, розпізнаючи напрямок тексту запиту.
• Представлені Сайти Google, які були створені на основі технології JotSpot. Дана служба дозволяє створювати веб-сайти для спільної роботи з вбудованими відео, документами та календарями.

Березень
• Нарешті Google вдалося завершити операцію з придбання DoubleClick.
• Оголошено про створення разом з Yahoo і MySpace незалежної некомерційної групи OpenSocial Foundation, завданням якої є розробка прозорих і дієвих принципів використання програмних засобів з відкритим кодом в соціальних мережах.

Квітень
• Google влаштовує 16 першоквітневих розіграшів у різних офісах. У їх числі - оголошення про створення нової авіакомпанії, зроблене сером Річардом Бренсоном (Virgle), запуск AdSense для розмов, пошук робочих рук (Китай) і розробка набору інструментів Google для пробудження. Окрема жарт: при переході з будь посиланнях на відео YouTube відкривається сторінка з відеокліпом Ріка Естлі.
• Користувачам стає доступна нова версія служби Google Планета Земля, підтримуюча 12 додаткових мов і режим перегляду вулиць. В цей же час KML 2.2, який спочатку був усього лише форматом файлів служби Google Планета Земля, стає офіційним стандартом Відкритого геопросторового консорціуму.
• Виходить у світ робоча версія оптимізатора веб-сайтів Google, яка перетворюється в спеціалізований продукт для AdWords. Це безкоштовний інструмент перевірки веб-сайтів, за допомогою якого власники сайтів можуть безперервно тестувати різні варіанти контенту (наприклад, зображення і текст), щоб оцінити, які варіанти дозволяють підвищити обсяги продажів, залучити нових відвідувачів і отримати інші переваги.
• Відкривається служба Google Фінанси в Китаї, що надає китайським інвесторам доступ до даних біржової торгівлі. Над реалізацією цього проекту працювали наші групи в Нью-Йорку і Шанхаї.
• Представлена колекція з більш ніж 70 нових тем для iGoogle, до якої увійшли роботи таких художників та дизайнерів, як Дейл Чіхулі, Оскар де ла Рента, Квон Кі-Су і Філіп Старк.

Травень
• Після землетрусу в провінції Сичуань у Китаї та циклону Наргіс у М'янмі (Бірмі) в службу Google Планета Земля були додані нові дані із супутників для цих регіонів з метою надання допомоги при проведенні рятувальних робіт.
• Прагнучи зробити пошук Google більш зручним для всіх користувачів, додана підтримка Unicode 5.1.
• На конференції розробників представлений проект Google FriendConnect - набір функцій і додатків, які дозволяють додавати на веб-сайти функції реєстрації та запрошення, галереї учасників, форуми та коментарі, а також додатки, створені спільнотою розробників OpenSocial.
• У зв'язку з вичерпанням пулу адрес IPv4 (номери, які використовуються комп'ютерами для підключення до Інтернету), пошук Google стає доступний в IPv6 - новому просторі IP-адрес, розміри якого дозволяють виділити для кожної людини на планеті майже три мільярди мереж. Гвинт Серф є головним прихильником негайного переходу на IPv6.
• У Перекладач Google додано 10 додаткових мов (болгарська, датська, норвезька, польська, румунська, фінський, хінді, хорватська, чеська і шведська), в результаті чого їх кількість сягає 23.
• Представлена служба Google Здоров'я, яка забезпечує безпечне зберігання медичних записів в Інтернеті, а також дозволяє керувати ними.
• В офіційному блозі Google починається публікація серії статей, присвячених різним критеріям оцінки якості результатів пошуку.
• У конкурсі святкових логотипів Doodle 4 Google, проведеному в США в 2008 році, перемагає 12-річна школярка Грейс Мун з Каліфорнії, яка представила логотип під назвою "В хмарах".

Червень
• У службі Google Фінанси реалізується надання інформації про котирування акцій у реальному часі.
• У результаті запуску служби Google Site Search власники сайтів отримують можливість реалізації на своїх веб-сайтах пошуку на основі технології Google.
• Запускається проект Лабораторія Gmail, в рамках якого створюється ряд експериментальних функцій для Gmail, що розширюють можливості налаштування цієї служби. До цих функцій, зокрема, відносяться збереження історії пошуку і використання різних міток.
• Виходить нова версія Карт для мобільних пристроїв. Тепер прокладати маршрути з допомогою мобільного телефону можна на картах більше 50 міст по всьому світу.
• Сьомий щорічний конкурс Code Jam ставить перед учасниками нетривіальну задачу - вирішити певні технічні проблеми, цілеспрямовано створені фахівцями Google.

Липень
• Google забезпечує можливість перегляду вулиць на протязі всього маршруту "Тур де Франс 2008". Так ця функція вперше прийшла в Європу.
• Разом з новим Apple 3G iPhone з'являється перше завантажуване додаток для iPhone, яке включає в себе функції "Моє місце розташування" та підказки слів, що дозволяють прискорити пошук.
• Разом з групою Radiohead Google створює відеокліп на пісню "House of Cards" цього колективу. Відеокамери при цьому не використовувалися - все робилося виключно на комп'ютері.
• Система індексації посилань відтепер працює більш ніж з трильйоном унікальних URL-адрес (число окремих веб-сторінок щодня збільшується на кілька мільярдів).

Серпень
• Перегляд вулиць тепер працює на картах окремих міст Японії і Австралії. Раніше це було можливо тільки для Європи та Північної Америки.
• У Google реалізується функція Google Suggest, яка допомагає формулювати запити, виправляє орфографічні помилки і прискорює процес введення.
• До початку політичних дебатів перед виборами президента США в 2008 році представлений тематичний сайт, на якому публікувалися новини, відео і фотографії, а також розміщувалися інструменти для учасників кампаній.

Вересень
• 1 вересня - кілька раніше наміченого терміну - в Інтернеті з'явилися комікси, що розповідають про Chrome. Так громадськості стало відомо, що розробка нового браузера з відкритим кодом підійшла до кінця. На наступний день було офіційно оголошено про те, що браузер вже можна завантажувати.
• Компанія Google внесла свій внесок в політичне життя США, організувавши дебати кандидатів у президенти від Демократичної і Республіканської партій.
• Виходить оновлення для Picasa, яке включає нові інструменти для редагування, засоби для створення відео та функції синхронізації з веб-сайтом. Одночасно з цим оновлені Веб-альбоми Picasa. Тепер у них доступна нова функція, що дозволяє відзначати людей на фотографіях.
• Архів Новин Google надає доступ до старих друкованим виданням, а також можливість пошуку інформації в них. В рамках даного проекту, реалізованого за підтримки видавців, були відскановані мільйони газетних сторінок.
• T-Mobile оголошує про створення G1, першого телефону з операційною системою Android. В цей же час виходить новий пакет розробника Android, а альянс Open Handset Alliance повідомляє про свій намір відкрити доступ до всіх вихідних кодів платформи Android до кінця 2008 року. Телефон G1 надійшов у продаж в жовтні.
• Реалізована функція Громадський транспорт для Нью-Йорка і його передмість, завдяки чому користувачі тепер можуть отримувати інформацію від найбільшої транспортної організації в США.
• Google відзначає свій 10-річний ювілей і висловлює вдячність всім користувачам.

Жовтень
• Підготовлено перший чорновий варіант декларації за проектом Clean Energy 2030. Google пропонує виключити використання вугілля і нафти для вироблення електрики в США і скоротити обсяг нафтопродуктів, споживаних автомобілями, на 40 відсотків до 2030 року. Втілення цього плану в життя дозволить заощадити мільярди доларів, а також створити мільйони "зелених" вакансій.
• Представлена версія служби Google Планета Земля для iPhone і iPod touch, в яку були включені фотографії, статті Вікіпедії з прив'язкою до географічних точках. Також в ній можна, нахиляючи телефон, переглядати рельєф в тривимірному відображенні.
• Співробітники офісу в Маунтін-В'ю побудували тарзанки над річкою Перманенті, яка протікає між будівлями нашого комплексу.

Листопад
• Федеральне агентство по зв'язку США дозволило відкрити для бездротового зв'язку білі частоти (невикористовувані частоти ТБ-мовлення). Рішення було прийнято одноголосно. Google вважає цей крок незаперечною перемогою користувачів Інтернету і всіх тих, хто хоче володіти якісною бездротовим зв'язком.
• Виявлено взаємозв'язок між певними пошуковими запитами і даними про пацієнтів із симптомами грипу, представленими Центром з контролю за захворюваннями. В результаті була створена служба Google Flu Trends, яка дозволяє виявити спалахи грипу на території США на два тижні раніше в порівнянні з традиційними методиками.
• долучення архів фотографій журналу LIFE в службу пошуку зображень Google. До цього була опублікована лише невелика частина архіву, який налічує 10 млн. фотографій.
• Реалізована функція "Вікіпоіск", за допомогою якої користувачі можуть змінювати рейтинг, видаляти і додавати результати пошуку, а також коментувати їх. Ці коментарі можуть бачити інші користувачі.

Грудень
• Компанія Google запросила музикантів з усього світу на прослуховування, за підсумками якого було створено Симфонічний оркестр YouTube - перший у світі інтернет-оркестр.
• Представлена служба Google Майстер співтовариств, яка дозволяє веб-дизайнерам легко додавати на свій сайт соціальні функції.
• Функція "Перегляд вулиць" в США більш ніж в два рази збільшує свій охоплення. Включені штати, для яких ця функція раніше була недоступна (Мен, Західна Вірджинія, Північна Дакота і Південна Дакота).
• Укладено угоду про партнерство з видавцями для оцифровки мільйонів журнальних статей, що дозволить включити їх в Google Книги.

2009
Січень
• Січень починається з повідомлення про вихід Picasa для Mac на конференції Macworld.
• Ватикан відкриває канал на YouTube, на якому публікуються новини про діяльність Папи і Католицької церкви.
• Оголошено про запуск Measurement Lab (M-Lab) - відкритої платформи, що надає інструменти для тестування широкосмугових з'єднань. Вона розроблена у співпраці з Інститутом відкритих технологій фонду New America Foundation, PlanetLab Consortium і незалежними дослідниками.

Лютий
• Нова версія служби Google Планета Земля включає в себе унікальну функцію "Океан", яка дозволяє вивчати ландшафт дна океану в тривимірному зображенні, а також отримувати детальну інформацію про цей найважливіший природному ресурсі.
• Представлений Локатор Google, версія Карт Google для мобільних пристроїв, а також гаджет iGoogle, за допомогою якого ви можете повідомити іншим користувачам інформацію про своє місцезнаходження та, у свою чергу, отримати такі ж відомості від них.
• У Перекладач Google додані нові мови: турецька, тайська, угорська, естонська, албанська, мальтійський і галісійська. Їх загальна кількість досягла 41, і це становить 98 відсотків усіх мов, на яких говорять користувачі Інтернету.
• Перше повідомлення Google в Twitter було представлено в двійковому коді: I'm 01100110 01100101 01100101 01101100 01101001 01101110 01100111 00100000 01101100 01110101 01100011 01101011 01111001 00001010 (підказка: це кнопка на головній сторінці).

Березень
• Розпочато бета-тестування реклами на основі інтересів на сайтах партнерів і YouTube. Такий формат забезпечує показ оголошень, які більш точно відповідають пошуковим запитам користувачів, а рекламодавці відтепер можуть безпосередньо звернутися до споживачів, які зацікавлені в їх продукти або послуги.
• Реалізована служба Google Voices для користувачів Grand Central. Новий додаток розширює можливості телефону, надаючи такі функції, як транскрипція і архівація мовних повідомлень, а також пошук SMS.
• Офіс Google в Сан-Франциско отримав золотий сертифікат у рамках програми оцінки екологічно безпечних будівель LEED (лідерство в енергоекологіческом проектуванні). Для Google це означало, що зусилля по створенню екологічних офісних будівель не пропадають марно.
• У Білому домі проведена інтернет-конференція, на якій вперше було дано відповіді на запитання жителів, задані через Google Модератор.
• Створено нові схеми оформлення для iGoogle на тему класичних відеоігор, включаючи "Mario", "Zelda" і "Donkey Kong".
• Оголошено про заснування венчурного фонду Google Ventures. Його мета - фінансова підтримка розробників і компаній, що створюють нові технології.
• На основі своєї технології транслітерації Google розроблена функція для Gmail, яка полегшує введення тексту на індійських мовах, таких як хінді і малаялам.
• Виконується локалізація функції Google Suggest, яка тепер підтримує 51 мову та доступна в 155 доменах.

Квітень
• Повідомляється про вихід оновлення, завдяки якому результати пошуку будуть відповідати місцезнаходженню користувача, навіть якщо воно не включене в запит.
• До проведення 15-х загальних виборів в Індії приурочено відкриття індійського центру голосування Google, який надав громадянам цієї країни можливість дізнатися, чи були вони зареєстровані на участь у виборах, отримати інформацію про своє виборчій дільниці, а також прочитати останні новини про хід голосування.
• Більше 90 музикантів з усього світу, в тому числі іспанський гітарист, голландський арфіст і литовський виконавець на бірбіне, беруть участь у першому в історії концерті Симфонічного оркестру YouTube, що відбувся в Карнегі-Холі.
• Істотно перероблена Лабораторія Google, а також випущені дві нові лабораторії: пошуку схожих зображень і Google News Timeline.
• Версія Google для США зазнала змін: тепер внизу сторінки відображаються результати пошуку по профілях Google, коли користувачі виконують пошук по іменах. Завдяки цьому вони можуть управляти інформацією про себе, яка доступна іншим користувачам при здійсненні пошуку в Google.
• Випущено 11 короткометражних фільмів, присвячених Google Chrome. Їх автори: Крістоф Німанн, Стів Моттершед, студії Motion Theory, Go Robot, Open, Default Office, Hunter Gatherer, Lifelong Friendship Society, SuperFad, Jeff & Paul і Pantograph.

Травень
• Щоб очистити територію штаб-квартири в Маунтін-В'ю від чагарників і знизити ризик виникнення пожеж, Google бере в оренду кілька кіз у місцевого сільськогосподарського підприємства. Вони виконують стрижку газону і майже не виділяють вуглецю!

• На другій конференції Searchology представлено кілька нових функцій пошуку, в тому числі панель "Параметри пошуку" та розширений опис веб-сторінки в результатах пошуку.
• З'явилася Карта зоряного неба для Android. Тепер власники Android за допомогою своїх телефонів можуть знаходити зірки, сузір'я і планети.
• 12-річна Крістін Енгельберт з середньої школи ім. Бернарда Харріса, розташованої в місті Сан-Антоніо (Техас), стає переможцем другого конкурсу Doodle 4 Google у США зі святковим логотипом на тему "Новий початок".
• На другій щорічній конференції розробників Google I / O, що пройшла в Сан-Франциско, представлений Google Wave - новий інструмент для спілкування і спільної роботи.

Червень
• У Google Адреси додана нова панель інструментів, яка дозволяє власникам компаній дізнатися, як і наскільки часто дані про їх компанії з'являються в результатах пошуку, які категорії користувачів ними цікавляться, а також як виконується пошук даних про компанію на Картах Google.
• Представлено два нові варіанти налаштування сторінки iGoogle. Один з них - iGoogle Showcase, який дозволяє дізнатися, як виглядають головні сторінки знаменитостей, а також додати гаджети та іншу інформацію з них на свою сторінку. Друге нововведення - це "природні" теми.
• Інструменти перекладача Google - це новий набір інструментів для редагування, за допомогою яких можна перекладати і публікувати роботи на інших мовах набагато швидше і з більш високою якістю. Наша система автоматичного перекладу може вчитися на основі внесених користувачем виправлень.
• Оголошено про запуск програми All for Good. Це єдиний інтерфейс пошуку вакансій для добровольців на основних волонтерських веб-сайтах, розроблений на основі App Engine і Google Base. Багато співробітників Google приділяли роботі над даним проектом з відкритим кодом до 20 відсотків свого часу.
• Виходить бета-версія AdSense для мобільних додатків, яка дозволяє рекламодавцям заробляти за рахунок відображення текстових та графічних оголошень в додатках iPhone і Android.
• Google SMS - це комплекс мобільних додатків, які дають користувачам в Африці можливість отримувати по SMS різну інформацію. Це можуть бути поради щодо поліпшення здоров'я та веденню сільського господарства, новини та прогноз погоди. Крім того, в комплекс входить додаток для пошуку покупців і продавців товарів.

Липень
• Підійшов до кінця етап бета-тестування корпоративних і споживчих версій продуктів Gmail, Календар Google, Документи Google і Google Talk.
• Оголошено про початок роботи над створенням Google Chrome OS, компактної й швидкої операційної системи з відкритим кодом, яка спочатку призначалася для нетбуків.
• Відзначаючи 40 років з моменту висадки на Місяць, доданий режим "Місяць" в службу Google Планета Земля. Тепер користувачі можуть подивитися фотографії поверхні Місяця, панорамні знімки, зроблені космонавтами, отримати інформацію про місця приземлення "Аполлона", а також прочитати розповіді про експедиції.
• Побачили світ нові теми для iGoogle, засновані на коміксах. Їх творці черпали натхнення не тільки в класичних сюжетах про Бетмена або Людину-павука, але і в коміксах зі всього світла.
• У Зображення Google була додана панель налаштувань пошуку, за допомогою якої можна вибирати потрібні типи зображень.

Серпень
• Всім активним користувачам в США було запропоновано зареєструвати акаунт Google Voices. Він допомагає залишатися на зв'язку з друзями та рідними, навіть якщо ті перебувають в інших країнах.
• Оголошено про укладення угоди з придбання On2 technologies, компанії, яка розробила технологію високоякісного стиснення відео.
• iGoogle поповнюється новими соціальними функціями. Серед них - ігри для декількох користувачів, можливість обміну файлами мультимедіа, списки справ та фід з останніми подіями з життя друзів.
• Статистика пошуку Google тепер доступна на 39 мовах. Також розроблена функція прогнозування та анімована карта.
• Розширено партнерська програма YouTube: тепер вона працює з популярними відео від приватних осіб. Ви можете не тільки показати свій ролик будь-якій людині, але й отримати за це гроші, навіть якщо ви не користуєтеся послугами партнерської програми.
• У Перекладач Google були додані такі мови як африкаанс, білоруський, ісландська, ірландська, македонська, малайська, суахілі, уельський та ідиш, в результаті чого кількість підтримуваних мов досягло 51. Це 2500 мовних пар!

Вересень
• Google відзначає день народження продукту, якому майже стільки ж років, скільки самій компанії Google. Це Blogger. Кожен місяць на сторінки блогів заходять більше 300 мільйонів користувачів.
• Розширено поле пошуку на класичній домашній сторінці.
• Google купує reCAPTCHA, компанію, яка займається розробкою систем оптичного розпізнавання символів, тобто перетворення зображень в текст.
• У рамках програми по розробці відкритої екосистеми реклами представлена DoubleClick Ad Exchange, торговельна площадка, що працює в режимі реального часу, де великі інтернет-видавці продають, а рекламні мережі і агентства купують простір для показу рекламних оголошень.
• У день народження основоположника жанру наукової фантастики Google розкриває таємницю, яка ховалася за серією таємничих святкових логотипів, присвячених Г. Дж. Уеллс.
• вводити сторінки місць на Картах Google. Уявіть собі, що на одній сторінці зібрана вся інформація про компанії, пам'ятках, зупинках громадського транспорту, районах або містах будь-якій частині світу. На сторінках місць можна переглянути фотографії, відео, вулиці, відомості про найближчих зупинках транспорту, прочитати огляди та знайти посилання на релевантні веб-сайти.

Жовтень
• Google починає публікацію серії статей в офіційному блозі Google, які присвячені останнім новинам в світі пошуку Google.
• Flu Trends, інструмент для відстеження спалахів грипу, тепер доступний в 16 нових країнах і підтримує 37 мов.
• Представлений BuildingMaker - інструмент для Google Планети Земля, який дозволяє створювати моделі будівель, використовуючи аерофотознімки і прості 3D-форми.
• Укладено угоду з Twitter, в рамках якого оголошення цієї системи включаються в результати пошуку.
• За допомогою нової експериментальної функції Соціальний пошук користувачі можуть прямо на сторінці результатів пошуку бачити зміст, розміщене в соціальних мережах їх друзями та знайомими.
• У Навігаторі Google був реалізований режим 3D і голосові підказки. Тепер карти ніколи не застарівають, і завжди є можливість отримати найдетальнішу інформацію про пробки і маршруті і скористатися голосовим пошуком.
• Нова функція пошуку дозволяє шукати інформацію про музику. Якщо в запиті вказати ім'я виконавця, назва пісні, альбом або навіть фрагмент тексту, результати будуть включати посилання для прослуховування пісень, надані нашими партнерами по пошуку музики.

Листопад
• Панель інструментів Google тепер дозволяє ще краще керувати інформацією, пов'язаною з обліковим записом Google.
• Нова серія статей офіційного блогу Google розповідає про останні розробки для Google Apps.
• У Google Академію додані повні тексти судових рішень федеральних судів США та судів штату, апеляційних і верховних судів.
• Об'єднавши технологію автоматичного розпізнавання мови (ASR) з системою субтитрів YouTube, Google представляє функцію автоматичних титрів на YouTube. Тепер користувачі з порушеннями слуху можуть повною мірою насолодитися відео, а машинний переклад усуває мовні бар'єри. Можна також більш ефективно виконувати пошук - навіть за фрагментами!
• Оголосивши про початок роботи над операційною системою з відкритим кодом, Google вже через кілька місяців представляє цей проект як Chromium OS.

Грудень
• Змінився дизайн головної сторінки. Тепер на ній відображається тільки логотип, поле пошуку і кнопки. Переміщення миші на сторінці активує інші посилання, в тому числі на Gmail і пошук зображень.
• Ініціатива Google Public DNS виникла з прагнення зробити Інтернет більш швидким. Програма DNS resolver перетворює легко запам'ятовуються доменні імена в унікальні номери інтернет-протоколу (IP), які дозволяють встановлювати зв'язок між комп'ютерами.
• Нова функція пошуку в реальному часі дозволяє отримувати останні новини з таких сайтів, як Twitter, а також переглядати заголовки новин і повідомлення в блогах, які були опубліковані всього за кілька секунд до виконання пошуку. Всі дані відображаються на сторінці результатів пошуку.
• До свят випущені версії Google Chrome для Mac і Linux, а також розширення Chrome для Windows і Linux (бета-версії).
• Представлено кілька нових функцій для панелі інструментів Google, включаючи простий спосіб відправки будь-який веб-сторінки з використанням нового скороченого URL (goo.gl).
• Вперше YouTube публікує офіційні списки найпопулярніших відео і пошукових запитів за підсумками минулого року.

2010
Січень
• Представлений Nexus One, який продемонстрував всі можливості мобільних пристроїв на базі Android. Також був реалізований інтернет-магазин Google, де користувачі могли легко придбати мобільний телефон.
• Тепер хмара Документів Google підтримує завантаження файлів будь-яких типів, включаючи великі графічні файли, фотографії у форматі RAW, ZIP-архіви і багато іншого. Це дозволило створити єдиний інтерфейс для розміщення файлів в Інтернеті і роботи з ними.
• Запроваджено новий підхід для Китаю: Google більше не застосовує цензуру до результатів пошуку на Google.cn, і Google думає над тим, як забезпечити роботу пошукової системи без фільтра, не порушуючи закон.
• У міжнародний день захисту особистих даних Googel публікує принципи своєї політики конфіденційності.

Лютий
• У першому рекламному ролику Google, який був показаний під час трансляції Суперкубка, розказана романтична історія в пошукових запитах. Це лише один з безлічі відеороликів, де на мові пошукових запитів розповідається про повсякденне життя людей.
• До початку зимових Олімпійських ігор у Ванкувері реалізований режим перегляду вулиць для гірськолижного курорту Уістлер-Блеккомб. Для фотозйомки використовувався спеціальний снігохід, обладнаний камерою.
• У версію Gmail для мобільних пристроїв вбудована Жива стрічка Google - новий спосіб завести розмову на цікаву для вас тему, наприклад обговорити фотографії, відео, веб-сторінки і багато іншого.
• Представлений Безпечний пошук YouTube: спеціальні налаштування дозволяють виключити з результатів пошуку на YouTube потенційно неприйнятне зміст, який користувачі воліють не бачити чи не хочуть, щоб його бачили члени їх сім'ї.
• Google повідомляє про свої плани по створенню та тестуванню високошвидкісних широкомовних мереж, які дозволять збільшити швидкість роботи в Інтернеті більш ніж в 100 разів. Тестування буде проведено в декількох точках на території Сполучених Штатів.
• Google купує компанію Aardvark, розробки якої дозволяють швидко і легко налагоджувати спілкування з друзями і розширювати мережу контактів.
• Нове покоління технології показу оголошень для інтернет-видавців, реалізоване в DoubleClick for Publishers і DFP Small Business, дозволило Google об'єднати свої технології та інфраструктуру з системою показу оголошень і медійної реклами DoubleClick.

Березень
• Google купує Picnik - інструмент, що дозволяє редагувати фотографії в хмарі через інтерфейс браузера.
• За допомогою нової функції Позначки в пошуку користувачі можуть легко відзначати знайдені результати і повертатися до них.
• Google Apps Marketplace - це новий інтернет-магазин додатків для бізнесу, який дозволяє клієнтам Google Apps легко і швидко знаходити хмарні додатки, розгортати їх і управляти ними.
• У Картах Google тепер можна вивчати велосипедні маршрути і траси.
• Відповідно до січневої декларацією Google припиняє застосовувати цензуру в пошукових службах на сайті Google.cn, включаючи Пошук Google, Новини Google і Зображення Google. Замість цього користувачі з Google.cn перенаправляються на Google.com.hk.

Квітень
• 1 квітня компанія перейменована в Topeka. Це було зроблено у відповідь на рішучий крок мешканців міста Топіка (Канзас), які перейменували його в Google. Так вони розраховували підключитися до нашої експериментальної оптоволоконної мережі.
• Вченими були знайдені нові скам'янілості гомініда в Колиски людства - території в Південній Африці, визнаної всесвітнім надбанням. Цю знахідку науковий світ багато в чому зобов'язаний службі Google Планета Земля.
• Сервіс Google Адреси (раніше відомий як "Адреси організацій") отримує нове ім'я і кілька нових функцій, таких як відображення території обслуговування і можливість використання в окремих містах простий рекламної програми "Промоссилкі Google".
• Розроблено інструмент запитів від урядових органів, який надає відомості про запити на отримання інформації про користувачів або на видалення вмісту, що надходять від урядових організацій різних країн.
• Служба Планета Земля на Картах Google дозволяє переглядати детальні тривимірні фотографії та рельєф з програми Google Планета Земля на Картах Google в браузері.
• Орегон стає першим штатом, в якому всі школи отримують доступ до служб Google Apps для навчальних закладів.

Травень
• У рамках ініціативи по переходу на поновлювані джерела енергії Google робить перші прямі інвестиції в проект по розробці таких джерел.
• У відповідь на розлив нафти на платформі Deepwater Horizon в Мексиканській затоці додані в Google Планета Земля фотографії нафтової плями.
• Змінюється зовнішній вигляд сторінки з результатами пошуку: з'являється нова контекстна панель зліва, на якій представлені релевантні інструменти для пошуку і уточнення запиту.
• Співробітники Google з лондонського офісу створюють фотомозаіку логотипу Google.
• На конференції Google I / O представлена платформа Google TV, створена на основі Android і Chrome, яка є простим і зручним способом перемикання між телевізійними каналами, веб-сайтами, додатками і фільмами. У цьому році на конференції I / O було представлено безліч інших функцій і оновлень.
• Відзначаючи 30-річчя з дня появи гри PAC-MAN, створений перший ігровий святковий логотип, який реалізує всі 256 рівнів і Ms. PAC-MAN. Гра стала настільки популярною, що вирішено створити для неї постійний будинок.
• Тепер пошук став більш безпечним. Користувачі можуть перемкнутися на режим веб-пошуку Google з SSL-шифруванням.
• Опублікований звіт про вплив Google на економіку США: в 2009 році завдяки зусиллям компанії оборот американських компаній, власників веб-сайтів і некомерційних організацій склав 54 млрд доларів.
• Переможцем конкурсу Doodle 4 Google у 2010 році в США стає учень третього класу Маккензі Мелтон, який створив святковий логотип на тему "Тропіки".
• Оголошено про придбання компанії AdMob, що спеціалізується на медійній рекламі для мобільних пристроїв.

Червень
• Тепер можна змінити фонове зображення головної сторінки Google.
• За допомогою компанії Marin Bee Google встановлює на квітковій галявині біля офісу комплекс Hiveplex. Це чотири бджолиних вулика, розфарбованих в кольори Google. У цьому ж році зібраний перший урожай меду.
• Google ведеn спільну роботу з музеєм Гуггенхайма над глобальним інтернет-проектом YouTube Play: бієнале креативного відео, метою якого є пошук найталановитіших творців відео у всьому світі.
• Футбольна лихоманка не оминула й Google: компанія забезпечила любителям футболу доступ до найважливіших подій Кубка світу 2010, а також детальний аналіз ключових тенденцій в області пошуку інформації про футбол.
• Caffeine, нова система індексації, надає в два рази більш актуальні результати пошуку, ніж останній індекс. Крім того, вона являє собою найбільшу колекцію веб-контенту.
• Служба Google Voices тепер доступна всім користувачам в США.
• Відключено перенаправлення користувачів в Китаї з Google.cn на Google.com.hk. Замість цього створена цільова сторінка, на якій користувачі можуть скористатися службами Google.cn, наданими без фільтрації, або перейти на сайт Google.com.hk.
• Змінився дизайн головної сторінки Новин Google. Тепер служба знайомить вас з більш актуальними і цікавими вам новинами. Відправляти друзям цікаві історії стало набагато простіше.

Липень
• Підписано угоду про придбання компанії ITA. Її програмне забезпечення працює з інформацією про авіарейси, надаючи відомості про час вильоту, вільних місцях і цінах.
• "Життя за один день" - кінематографічний експеримент, покликаний відобразити один день, яким його побачили мешканці різних куточків нашої планети.
• Google купує компанію Metaweb, яка веде відкриту базу даних самих різних речей.
• оголошує про укладення угоди з енергетичною компанією NextEra Energy про придбання електроенергії з екологічно чистого джерела - вітроелектростанції потужністю 114 МВт, розташованої в штаті Айова.
• Змінено оформлення служби Зображення Google. Тепер її потужні технології стають набагато доступнішими користувачам.
• Google Apps для урядових установ, остання версія Google Apps, включає не тільки колишні додатки Google, але і спеціальні рішення, покликані забезпечити відповідність вимогам державного сектора щодо конфіденційності та безпеки.

Серпень
• Прийнято рішення не продовжувати розробку Google Wave як самостійного продукту.
• Google купує компанію Slide, працюючу у сфері соціальних технологій, яка створила безліч нових способів організації зв'язку між людьми через Інтернет з використанням різних платформ.
• Разом з Verizon була представлена спільна ініціатива по створенню відкритого Інтернету.
• Голосові дії для Android - це набір засобів для управління телефоном за допомогою голосу.
• Користувачі в США тепер можуть дзвонити на будь-які телефони за допомогою Gmail.
• Для служби Google Прямо зараз створена власна головна сторінка і додаткові інструменти для перегляду результатів пошуку в реальному часі.
• The Wilderness Downtown - це арт-проект, що представляє собою результат спільної роботи режисера Кріса Мілка, гурту Arcade Fire і Google. Ця жива картина створена з використанням Google Chrome, HTML5 та інших технологій.
• Папка "Пріоритетні" - це новий спосіб справитися з надлишком повідомлень в Gmail. Листи автоматично сортуються за ступенем важливості, яка визначається за різними критеріями.

Вересень
• Google відзначає другий день народження Google Chrome випуском нової версії браузера, яка в три рази швидше першої бета-версії.
• Google Живий пошук тепер може передбачати потреби користувача, пропонуючи варіанти під час введення запиту. Отримати корисну інформацію тепер можна як ніколи швидко!
• Новий Центр інформації щодо безпеки дітей в Інтернеті - це комплексний портал, на якому батьки та вчителі можуть знайти рекомендації щодо забезпечення безпеки дітей в Інтернеті.
• Нова служба Transparency Report покликана забезпечити користувачеві джерела інформації про те, в яких випадках державні органи вимагають видаляти інформацію користувача і коли можуть бути заблоковані служби Google.
• Новини Google відзначили свій восьмий день народження.
• Оголошено п'ять переможців конкурсу Project 10 ^ 100.
• Створено святковий логотип, присвячений 50-річному ювілею мультсеріалу "Флінстоуни".
• У перегляд вулиць додаються фотографії з Бразилії, Ірландії та Антарктиди. Сьогодні, через три роки після того, як перегляд вулиць став доступний для перших п'яти американських міст, користувачі можуть побачити всі сім континентів своїми власними очима!